Redakcja

Marek Wieliński

Marek Wieliński

Redaktor naczelny

Dziennikarz motoryzacyjny z ponad 20-letnim stażem w prasie, radiu i telewizji. Przed laty wprowadził na szerokie wody internetowy serwis motoryzacyjny Wirtualnej Polski, moto.wp.pl. Dziś prowadzi telewizyjny program „Magazyn Moto” w TVP i TV Motowizja, współpracuje z branżowymi miesięcznikami. Na łamach Floty i Menadżera Floty oraz kwartalnika Menadżer Floty Pomorze pisze o nieustannie zmieniającym się rynku i wszystkim, co najważniejsze dla branży. Interesują go codzienne problemy przeciętnego kierowcy, a przede wszystkim ich nowe rozwiązania. Samochody - nawet te miejskie i rodzinne - ocenia nie tylko przez pryzmat rozsądku, ale również emocji. Najbardziej docenia w nich praktyczność, jakość prowadzenia i wykonania, ale też styl i odrobinę szaleństwa. Uważa, że dobrze zaprojektowane, kompaktowe kombi może być równie fascynujące, jak supersamochód z Italii. Jeździł już prawie wszystkim i ma spory dystans do aut. Zapewne dlatego sam nie może zdecydować, które z nich byłoby dla niego najodpowiedniejsze. Z tego powodu garaż jego marzeń wypełniłoby co najmniej 20 różnych samochodów.”

Agnieszka Kruczyńska

Agnieszka Kruczyńska

Redaktor działu „Wiadomości”

Ukończyła poznański UAM z dyplomem dziennikarstwa i miłością do radia. Udzielała się w rozgłośni studenckiej i miała epizod w ogólnokrajowej. Chętnie ruszyłaby w świat z mikrofonem i dyktafonem, ale lepiej sprawdziła się w zbieraniu, przetwarzaniu i formułowaniu informacji prasowych. Lekkość pisania i zafascynowanie motoryzacją poskutkowało stanowiskiem redaktora newsowego. Od zawsze przejawiała pasję do pisania, czytania i jedzenia. Pochłaniacz skandynawskich kryminałów i polskiej fantastyki, włoskiej pizzy i ruskich pierogów. Amatorka kucharzenia i fan uniwersum Marvela. Jej celem na najbliższe lata jest przejechanie maratonu rowerowego na 120km i zbudowanie podróżnego VAN-a, którym zwiedzi Europę.

Maja Koszarska

Maja Koszarska

Project manager

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w 2013 roku obroniła doktorat z przekładoznawstwa na filologii hiszpańskiej. Wcześniej uzyskała również tytuł magistra filologii romańskiej. Była tłumaczką i wykładowcą akademickim. Ponieważ nowe technologie IT były jej pasją, od kiedy zobaczyła Atari i Commodore64, w 2011 zrezygnowała z kariery akademickiej i postanowiła zacząć realizować się zawodowo jako analityk biznesowy i specjalista w zakresie zarządzania projektami i procesami biznesowymi IT, w 2017 roku ukończyła studia podyplomowe w tym zakresie na Politechnice Poznańskiej. Prywatnie grafik komputerowy – freelancer, miłośniczka WordPressa, blogerka, nałogowiec czytelniczy, fan metalu i punk rocka oraz wiedzy bezużytecznej, który nie pogardzi dobrą planszówką i serią gier (i książek) o Wiedźminie oraz z lubością uprawia „siatkówkę” damską na długie dystanse po wizycie w sklepach spożywczych.