5 gwiazdek dla DS 3 Crossback

LeadPhoto 5 gwiazdek dla DS 3 Crossback
Euro NCAP, niezależna europejska organizacja oceniająca bezpieczeństwo samochodów, przyznała maksymalną ocenę pięciu gwiazdek modelowi DS 3 Crossback. Auto jest w standardzie wyposażone w pakiet bezpieczeństwa z funkcją Active Safety Brake.
Content

DS 3 Crossback zdobył maksymalną ocenę pięciu gwiazdek we wszystkich czterech kategoriach testowych Euro NCAP: ochrona dorosłych, ochrona dzieci, ochrona najbardziej narażonych użytkowników dróg oraz systemy bezpieczeństwa.

Najlepszy z Francuzów
Samochód ustanowił rekord w nowych testach Euro NCAP obowiązujących od 2018 roku. To jedyny model B-SUV-a w segmencie premium, który osiągnął wynik powyżej 96% w zakresie ochrony dorosłych, 86% w ochronie dzieci i 76% w zakresie systemów bezpieczeństwa. Wynik 96% w ochronie dorosłych jest najlepszym wynikiem uzyskanym przez francuskie samochody ze wszystkich segmentów.

Systemy bezpieczeństwa w standardzie
DS 3 Crossback jest dostępny z systemem hamowania awaryjnego (Active Safety Brake), który działa przy prędkościach do 85 km/h, systemem aktywnego monitorowania pasa ruchu oraz systemem rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości. To standardowe wyposażenie dla tego modelu. Inne elementy wyposażenia dostępne są w zależności od poziomu wyposażenia i personalizacji. A są to: system hamowania awaryjnego do 140 km/h z systemem wykrywania samochodów, pieszych i rowerzystów, system aktywnego monitorowania martwego pola, reflektory DS Matrix LED Vision i DS Drive Assist, który pozwala na półautonomiczną jazdę poziomu 2.

Zaawansowane próby
Testy Euro NCAP składają się z szeregu zderzeń czołowych i bocznych przy prędkościach do 64 km/h w chwili kolizji. Służą do oceny bezpieczeństwa samochodów na podstawie stwierdzonych uszkodzeń manekinów. Systemy wspomagania prowadzenia są poddawane analizie i ocenie z wykorzystaniem robotów, które naśladują zachowanie uczestników drogi.

DS 7 Crossback, którego premiera odbyła się w zeszłym roku, również otrzymał maksymalny wynik pięciu gwiazdek.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!