Alfa Romeo na podium w rankingu niezawodności

LeadPhoto Alfa Romeo na podium w rankingu niezawodności
Alfa Romeo Giulia zajęła trzecie miejsce w rankingu niezawodności samochodów brytyjskiego portalu What Car? w segmencie aut klasie średniej. I o ile w tegorocznych wynikach segmentu nastąpiło całkowite wymieszanie marek i modeli, to Giulia, jako jedyna nie tylko utrzymała się w czołówce, ale wręcz awansowała o dwa pola, zdobywając imponujące 96,9% pod względem niezawodności.
Content

Głosy użytkowników
W rankingu niezawodności samochodów zorganizowanym przez What Car? w 2018 roku wzięło udział przeszło 18 tysięcy użytkowników portalu. Na podstawie własnych doświadczeń z ostatnich 12 miesięcy respondenci ocenili łącznie 159 modeli aut maksymalnie 4-letnich należących do 31 różnych marek. W tak konkurencyjnym zestawieniu Alfa Romeo Giulia zajęła miejsce na podium, tracąc do lidera segmentu klasy średniej zaledwie 2,4%, i zwyciężając m.in. ze wszystkimi markami japońskimi i niemieckimi. 

Składowe sukcesu
Portal What Car? wyróżnił niezawodność, jako czynnik, który decyduje o tym, czy Klienci zachowają swoje samochody i pozostaną wierni wybranej marce. Liczne awarie w znaczący sposób obniżają prawdopodobieństwo, że właściciel auta ponownie zdecyduje się na tę samą markę. Badanie, na podstawie którego powstaje ranking, obejmuje ocenę częstotliwości i stopnia zaawansowania usterek występujących w samochodach użytkowników portalu w ciągu ostatnich 12 miesięcy, z podziałem na 14 obszarów: nadwozie, hamulce, silnik, układ elektryczny silnika, układ wydechowy, światła zewnętrzne, układ paliwowy, skrzynia biegów/sprzęgło, wykończenia wnętrza, układy elektryczne bez silnika, układ kierowniczy, zawieszenie i inne. Właściciele aut zostali poproszeni o podanie w każdej kategorii liczby dni, od poniżej jednego do przeszło siedmiu, przez które ich samochód był wyłączony z jazdy. Respondenci podawali także koszty napraw, od bezpłatnych napraw gwarancyjnych do tych za ponad 1500 funtów brytyjskich. Większa liczba dni i droższa naprawa obniżały miejsce na liście.
Alfa Romeo Giulia w ciągu dwóch lat obecności na rynku zdobyła już takie tytuły jak np. Samochód Europy 2017 przyznany przez Włoski Związek Dziennikarzy Motoryzacyjnych, EuroCarBody 2016, najbardziej prestiżowa nagroda na świecie w zakresie projektowania nadwozia, czy Samochód Roku 2016 nadany wersji Quadrifoglio przez słynny brytyjski magazyn BBC Top Gear. Listę wyróżnień uzupełniają w zeszłym roku piąte miejsce, a dziś już trzecie w rankingu niezawodnych samochodów portalu What Car?

O kim mowa
Wyróżniona Alfa Romeo jest dostępna w poniższych wersjach wyposażenia: Giulia Business, Giulia, komfortowej Giulia Super oraz Giulia Veloce i Veloce Ti napędzanych silnikiem wysokoprężnym 2.2 Turbo o mocy 210 KM i momencie obrotowym 470 Nm przy 1750 obr./min. lub z benzynowym 2.0 Turbo o mocy 280 KM, który rozpędza auto od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,9 sekundy. Gamę wieńczy Giulia Quadrifoglio, której sercem jest jednostka benzynowa 2.9 V6 bi‑turbo z cylindrami umieszczonymi pod kątem 90°. Ten potężny, opracowany we współpracy z Ferrari silnik generuje moc 510 KM i moment obrotowy 600 Nm w zakresie 2500-5000 obr./min.

Cena Giulii w wersji Business zaczyna się od 129 900 zł i w standardzie oferuje m.in.: automatyczną, 8-biegową skrzynię, klimatyzację automatyczną 2-strefową, reflektory bi-ksenonowe 35W z funkcją doświetlania zakrętów AFS, nawigację Alfa Uconnect Nav z wyświetlaczem 6,5" z mapą Europy Zachodniej (w tym Polska), koła ze stopów lekkich, system ostrzegania o najechaniu na poprzedzający pojazd (FCW) z systemem autonomicznego hamowania awaryjnego (AEB), system ostrzegający przed zmianą pasa ruchu (LDW), oraz system Alfa DNA z 3 trybami jazdy: Dynamic - ustawienia sportowe, Normal - ustawienia komfortowe, Advanced Efficiency - ustawienia ekonomiczne.

 

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!