Audi i Huawei podpisały porozumienie

LeadPhoto Audi i Huawei podpisały porozumienie
Audi ogłasza, że pozyskało silnego partnera w dziedzinie rozwoju inteligentnie połączonych pojazdów. Koncern z Ingolstadt podpisał protokół ustaleń dotyczący strategicznej współpracy z chińską korporacją informatyczną i telekomunikacyjną Huawei. Porozumienie to jest częścią szeroko zakrojonego partnerstwa między firmami Chin i Niemiec, zainicjowanego przez chińskiego premiera Li Keqianga i niemiecką kanclerz Angelę Merkel.
Content

Bezpieczeństwo i optymalizacja ruchu
Intensyfikujemy nasze wspólne działania prowadzone wraz z koncernem Huawei na polu inteligentnie połączonych pojazdów” – wyjaśnia Saad Metz, wiceprezes Audi China. „Naszym celem jest podniesienie stopnia bezpieczeństwa i optymalizacja płynności ruchu w celu tworzenia inteligentnych miast. Koncepcje te początkowo koncentrować się będą na chińskim rynku.

Wymiana informacji
Inteligentnie połączone pojazdy umożliwiają wymianę istotnych informacji pomiędzy samochodem, a otaczającym go środowiskiem. By tego dokonać, samochód potrzebuje stabilnego połączenia z internetem o wysokiej jakości. Rozwój tego typu komunikacji wymaga obecnie intensywnych badań i rozwoju. Kooperacja pomiędzy Audi, a Huawei ma również na celu dalszy rozwój automatycznej jazdy oraz dalszą digitalizację usług w środowisku pojazdu. Strony uzgodniły ponadto, że wspólnie opracują programy szkoleniowe prowadzące do wzmocnienia umiejętności ekspertów w obu tych obszarach.

Wchodzimy właśnie w nową erę inteligentnie połączonych pojazdów, dzięki której będziemy mogli na własne oczy zobaczyć narodziny nowej synergii pomiędzy informatyką i telekomunikacją, a przemysłem motoryzacyjnym – skomentował Veni Shone, prezes oddziału Huawei LTE Solution. Wraz z coraz większą ilością innowacji z dziedziny połączeń mobilnych, Huawei angażuje się w transformację doświadczeń z jazdy.

Audi wdraża LTE-V
Dzięki współpracy z Huawei i chińskimi władzami, Audi zostało w 2017 roku pierwszym zagranicznym koncernem motoryzacyjnym biorącym udział w pionierskim projekcie wdrożenia standardu LTE-V na drogach publicznych miasta Wuxi we wschodnich Chinach. LTE-V to nowy standard telefonii mobilnej, stworzony specjalnie dla połączonych ze sobą samochodów. W tym standardzie kierowcy otrzymują dostęp do informacji drogowych przekazywanych w czasie rzeczywistym, dostarczanych dzięki połączeniu ich pojazdu z systemem sygnalizacji świetlnej i z monitoringiem video montowanym na skrzyżowaniach.

We wrześniu 2018, podczas organizowanej w Wuxi wystawy Światowy Internet Rzeczy (ang. World Internet of Things Exposition) projekt ten wejdzie w kolejną fazę, w której zastosowanych będzie jeszcze więcej aplikacji.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!