California za mała? Volkswagen ją powiększył

LeadPhoto California za mała? Volkswagen ją powiększył
Podczas targów Caravan Salon w Düsseldorfie, które potrwają od 24 sierpnia do 2 września odbędzie się światowa premiera Volkswagena Grand California.
Content

Nowy kamper bazuje na Crafterze najnowszej generacji, ma 6 metrów długości i jest wyposażony w łazienkę. Oprócz sypialni w tylnej części pojazdu, nowy kamper będzie dostępny z piętrowym łóżkiem dla dzieci. Auto zadebiutuje na początku 2019 roku. 

Powiększona California
California, po raz pierwszy zaprezentowana w 1988 roku, bazowała na modelu Bulli. Dzisiaj konstrukcję najbardziej pożądanego kampera na świecie oparto na modelu T6. Do tej pory Volkswagen sprzedał ponad 160 000 takich aut. Marka wykorzystała doświadczenie zdobyte przy tworzeniu tego samochodu i na platformie nowego Craftera przygotowała nową Grand Californię. Od teraz obydwie wersje Californii będą oferowane równolegle. 

Dużo światła we wnętrzu
Wnętrze kampera wykończono w kolorze białym, co zwiększa ilość światła w środku, tak samo jak okna otwierane z tyłu i z boku oraz duży panoramiczny dach nad podwójnym łóżkiem z tyłu pojazdu i w części mieszkalnej. Wszystkie okna są wyposażone w żaluzje i moskitiery. W kabinie kierowcy zastosowano nowy sposób zaciemnienia wnętrza. 

System audio Bluetooth
Oprócz kuchni i łazienki o wymiarach 840 na 800 mm, w standardzie jest również oferowane oświetlenie zewnętrzne nad przesuwanymi drzwiami. Z tyłu nowy kamper jest standardowo wyposażony w przyłącze do zewnętrznego prysznica z regulowaną temperaturą wody. Elektryczny stopień, który wysuwa się spod drzwi ułatwia wsiadanie i wysiadanie. Dwuczęściowa moskitiera w drzwiach należy do wyposażenia seryjnego. Kolejną z nowatorskich funkcji jest możliwość sterowania głośnością muzyki w części mieszkalnej poprzez Bluetooth. Dzięki temu można słuchać utworów zapisanych na smartfonie, tablecie lub laptopie. 

Stół i 70-litrowa lodówka
Grand California jest wyposażona w obrotowe fotele z przodu i w podwójną kanapę w części mieszkalnej. Na tylnej kanapie znalazły się mocowania ISOFIX. W środku zamontowano również stół dla czterech osób. W skład wyposażenia kuchni wchodzą wysuwana 70-litrowa lodówka z komorą mrożącą, kuchenka gazowa z dwoma palnikami, zlewozmywak i różnej wielkości szuflady, wysuwane schowki oraz półki. 

Lepsza łazienka
Głównym elementem odróżniającym Grand Californię od Californii T6 jest łazienka. Oprócz toalety i prysznica jej wyposażenie obejmuje rozkładaną umywalkę, półki z uchwytami na przybory toaletowe, szafkę ze zintegrowanym uchwytem na papier toaletowy, która chroni go przed zawilgoceniem, uchwyty na ręczniki i wentylację w dachu. Zbiornik wody Grand Californii może pomieścić 110 litrów. W łazience nie ma włączników światła – zapala się ono automatycznie dzięki czujnikom ruchu, które należą do wyposażenia standardowego. 

Dodatkowe wyposażenie
Opcjonalnie do Grand Californii jest oferowane piętrowe łóżko dla dzieci wraz z panoramicznym dachem. Dostępne są również takie dodatki, jak klimatyzacja dachowa z tyłu, markiza, tylny bagażnik na rowery oraz stół kempingowy i krzesła (które można schować w drzwiach). Standardowe ogrzewanie gazowe może być opcjonalnie rozszerzone o system grzewczy zasilany gazem lub olejem napędowym. Na dachu mogą być zamontowane panele słoneczne, antena satelitarna do odbioru sygnału telewizyjnego oraz router LTE/Wi-Fi. 

Systemy wspomagania kierowcy
Grand California będzie dostępna z systemami wspomagania kierowcy i systemami multimedialnymi znanymi z nowego Craftera. Na pokładzie znajdą się Front Assist (system monitorowania przestrzeni przed autem z funkcją hamowania awaryjnego w mieście), Lane Assist (system, który pomaga utrzymać auto na pasie ruchu), Blind Spot (system monitorowania martwego pola w lusterkach bocznych), Rear Traffic Allert (system, który ostrzega o ruchu pojazdów z tyłu przy cofaniu z miejsc postojowych), Park Assist (system wspomagania parkowania), system ochrony bocznej, aktywny tempomat oraz kamerę cofania. 

Z napędem na cztery koła
Volkswagen będzie oferował nowy model z napędem na cztery koła (4MOTION). Nowo opracowany wysoki dach został ukształtowany aerodynamicznie, aby uniknąć negatywnego wpływu na zużycie paliwa. 

Nadwozie w dwóch kolorach
Dwukolorowe nadwozie Grand California odziedziczyła po Californii T6. Jednokolorowe nadwozie może być w kolorze białym Candy, srebrnym Reflex lub szarym Indium. Dwukolorowe jest dostępne w kombinacjach lakierów srebrny Reflex i szary Indium, biały Candy i czerwony Cherry, biały Candy i niebieski Deep Ocean lub biały Candy i beżowy Mojave. 

W czasie trwania Caravan Salon w Düsseldorfie Volkswagen przedstawi dalsze szczegóły dotyczące Grand Californii, daty wprowadzenia auta na rynek oraz ceny. 

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!