Citroen triumfuje w Austrii

LeadPhoto Citroen triumfuje w Austrii
W miniony weekend obyły się kolejne zawody z cyklu WTCC. Po raz kolejny w tym sezonie brylowali zawodnicy ekipy Citroena.
Content

Utrzymująca się od kilku dni piękna pogoda dopisała także w niedzielę – dniu wyścigu na położonym u podnóża Alp austriackim torze Salzburgring. Przy trybunach wypełnionych publicznością, w pierwszym wyścigu, na czołowych pozycjach startowych stanęli obok siebie Yvan Muller i Sébastien Loeb. José-María López ruszał jako czwarty, mając obok siebie Toma Coronela.

Korzystając w wyścigu nr 1 z pierwszej pozycji startowej, Yvan Muller odniósł na torze Salzburgring w Austrii swoje trzecie zwycięstwo w bieżącym sezonie. Drugiego wyścigu Muller nie ukończył – zamieszany w karambol kilku aut tuż po starcie, odpadł już w pierwszej fazie. Zwycięzcą tego biegu został José-María López, który już w wyścigu nr 1 zajął miejsce na podium, w drugim zaś popisał się serią znakomitych manewrów wyprzedzania. José-María López powiększył swoją przewagę na czele klasyfikacji indywidualnej Wyścigowych Mistrzostw Świata. Argentyński kierowca ma obecnie odpowiednio 41 i 45 pkt przewagi nad Yvanem Mullerem i Sébastienem Loebem. Loeb zajął w dzisiejszych wyścigach miejsca 4 i 7.

Kolejny z wyścigów odbędzie się w Moskwie już za 2 tygodnie. Citroeny po raz kolejny zostaną dociążone maksymalnym balastem, a konkurenci będą naciskać coraz mocniej, by przełamać hegemonię francuskiej marki.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!