CITROËN napędza Majkę? Majka napędza CITROËNA!

LeadPhoto CITROËN napędza Majkę? Majka napędza CITROËNA!
W tegorocznej edycji kolarskiego klasyka Tour de Pologne „Niech się święci pierwszy Majka!” – tak krzyczeli kibice. Rafał Majka najpierw został najlepszym ‘góralem’ Tour de France, a teraz zwyciężył w Tour de Pologne. Jest pierwszym polskim kolarzem od 11 lat, który wygrał nasz narodowy wyścig. Citroën zaczął wspierać dzisiejszego mistrza już w zeszłym sezonie, zanim przyszły jego największe sukcesy.
Content

Zawodnik Tinkoff-Saxo triumfował w tegorocznym Tour de Pologne w sposób bezapelacyjny. Jako pierwszy przekraczał linię mety dwóch najtrudniejszych etapów, a 9 sierpnia, na zakończenie zawodów, obronił żółtą koszulkę lidera podczas 25-kilometrowej jazdy na czas. Na całej trasie narodowego touru, od Gdańska po Kraków, Rafałowi towarzyszyły w kolumnie wyścigu Citroëny – Nowy C4 Picasso oraz dwa Citroëny C4 Cactus.

Kolarz z Małopolski potwierdził swoją rewelacyjną formę sprzed miesiąca, kiedy to znawcy tematu przecierali oczy ze zdumienia, patrząc na jego wyczyny podczas Tour de France. Majka wygrał dwie mordercze próby w Alpach i Pirenejach. Został pierwszym od 1993 roku polskim cyklistą wygrywającym etapy najsłynniejszego wyścigu szosowego na świecie. Zaciekle walczył o tytuł najlepszego ‘górala’ Wielkiej Pętli, dzięki czemu w Paryżu, na Polach Elizejskich, włożył biały trykot w czerwone grochy dla najlepszego zawodnika klasyfikacji górskiej Tour de France.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!