Cupra ma pierwszego ambasadora

LeadPhoto Cupra ma pierwszego ambasadora
Przepłynąć bez przerwy ponad 11 km, przejechać rowerem dystans między Gdynią i Rzeszowem, a na koniec przebiec 126 km. Niemożliwe? Nie dla Roberta Karasia, który ustanowił rekord świata w potrójnym Ironmanie. Ultratriathlonista został pierwszym polskim partnerem hiszpańskiej marki samochodów o sportowym charakterze Cupra.
Content

Prawdziwy rekordzista
Przebycie o własnych siłach całościowego dystansu 678 km zajęło Robertowi Karasiowi 30 godzin 48 minut i 57 sekund. Zwycięstwo w Mistrzostwach Świata na dystansie potrójnego Ironmana nie było jednak pierwszym sukcesem w historii młodego elblążanina. Sportowiec nosi także tytuł światowego rekordzisty w podwójnym Ironmanie, podczas którego pokonuje się 7,6 km w wodzie, 360 km rowerem i 84,4 km biegnąc. W maju tego roku Karaś poprawił z kolei rekord Polski w triathlonie, przemierzając po kolei 3,8 km, 180 km i 42,2 km w jedyne 8 godzin 13 minut i 41 sekund.

Zgodnie z wartościami Cupry
Cupra podkreśla, że dokonania Roberta Karasia, wymagające pasji i wytrwałości, wpisują się w wartości marki. W lutym 2018 roku Cupra, istniejąca wcześniej jako wersja wyposażenia sportowych wersji Seatów, zadebiutowała jako samodzielna marka, skierowana do miłośników wyrafinowania i sportowych osiągów. Jej twórcy zapewniają, że Cupra stanie się partnerem dla osób poszukujących w życiu autentycznych, silnych doświadczeń, a samochody z dynamicznym logo na masce zaprojektowane są, by towarzyszyć kierowcy w spełnianiu jego pasji.

Pasja sposobem na życie
By podkreślić nowy etap w historii marki, Cupra zaprosiła do wspólnego projektu osoby, które pozostają wierne swoim zamiłowaniom. Pierwszy ogłoszony partner, Robert Karaś, uczynił ze swojej pasji sposób na życie, zdobywając uznanie w świecie sportu. – Udział w każdych zawodach traktuję bardzo poważnie – opisuje swoją pracę Robert Karaś. – Gdy staję na linii startu, chcę zawalczyć o zwycięstwo. Biorę udział w Ironmanach nie tylko po to, by zdobyć tytuł czy rozgłos, ale aby znowu pokonać siebie.

Robert Karaś odebrał kluczyki do CUPRY Ateca w kolorze Nevada White, pierwszego modelu hiszpańskiej marki. Pojazd ma silnik 2.0 TSI o mocy 300 KM, napęd na cztery koła oraz 7-biegową skrzynię DSG. Cupra osiąga pierwszą setkę w 5,2 sekundy i rozpędza się maksymalnie do 247 km/h.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!