Fabryka w Kvasinach to obiekt, w którym nowoczesność spotyka się z bogatą tradycją i wspaniałym zespołem pracowników. Jako kluczowy składnik infrastruktury produkcyjnej ŠKODY, obiekt ten odegra ważną rolę w realizacji Strategii 2025 – mówi Michael Oeljeklaus, członek Zarządu ŠKODY ds. Produkcji i Logistyki. Zdolności produkcyjne fabryki w Kvasinach będą w najbliższych latach systematycznie zwiększane. ŠKODA będzie inwestowała w tę lokację i uczyni z niej ważny ośrodek produkcji swoich SUV-ów, równolegle wytwarzając także inne modele. Ostatnio dokonano tu ważnego przełomu w tej kwestii, wprowadzając do produkcji model KODIAQ.
Historia fabryki w Kvasinach liczy sobie już osiemdziesiąt lat. Dziś jest jednym z największych pracodawców w regionie Hradec Králové. W latach trzydziestych produkowano tu takie samochody jak Jawa 700. Pierwszą produkowaną ŠKODĄ był model SUPERB, który zaczął być wytwarzany w roku 1947. W kolejnych latach z tutejszej linii produkcyjnej zjeżdżały takie modele ŠKODY, jak FELICIA (1958–1964), 110 R Coupé (1970–1980), PICKUP/Volkswagen Caddy pickup (1995–2001), a ostatnio: SUPERB, ROOMSTER i YETI.
Obiekt ŠKODY we wschodnich Czechach przechodzi obecnie największą modernizację w swojej historii. Jako element szeroko zakrojonej kampanii modelowej SUV-ów, której początek dał nowy, duży SUV KODIAQ, producent zainwestował w ten obiekt już około siedmiu miliardów koron (blisko 1,15 mld zł).
W następnych latach zdolności produkcyjne obiektu będą systematycznie wzrastały, by osiągnąć docelowy pułap 280 000 samochodów rocznie. Przed końcem zeszłego roku w fabryce w Kvasinach zatrudniono 2 600 osób, a w 2017 ŠKODA będzie tu tworzyła kolejne miejsca pracy. Czeski producent samochodów jest jednym z największych pracodawców w tym regionie.