Elektryczny koncepcyjny samochód Audi możliwy do zobaczenia w Warszawie.

LeadPhoto Elektryczny koncepcyjny samochód Audi możliwy do zobaczenia w Warszawie.
Podczas frankfurckiej wystawy motoryzacyjnej IAA w roku 2017, koncern z Ingolstadt przedstawił Audi Elaine – koncepcyjny pojazd pokazujący, jak wg. Audi rozwijać się będzie w przyszłości jazda autonomiczna. Dziś wiadomo, że Audi Elaine stało się bazą dla rozwoju koncepcji drugiego w gamie modelowej w pełni elektrycznego modelu: Audi e-tron Sportback, który na rynku pojawi się już w roku przyszłym.
Content

Audi Elaine to elektrycznie napędzany, koncepcyjny SUV-Coupé umożliwiający w pełni automatyczną jazdę – w określonych okolicznościach również bez kierowcy na pokładzie. Przykład producenta: Kierowca parkuje swoje Audi w wydzielonym obszarze (w tzw. strefie przekazania). Stamtąd samochód samodzielnie i bez kierowcy wjeżdża na wielopoziomowy parking z ofertą różnorodnych usług, np. z myjnią, punktem odbioru paczek kurierskich, stacją benzynową czy stacją ładującą. Dzięki Audi AI, samochód wszystkie te sprawy załatwia samodzielnie.

23-calowe koła o bardzo technicznym wyglądzie podkreślają mocno trzymającą się drogi sylwetkę samochodu. Długość pojazdu – 4,9 m, jego szerokość 1,98 m, wysokość 1,53 m i rozstaw osi 2,93 m, stawiają Audi Elaine w segmencie C, blisko Audi A7. Wnętrze auta jest jasne i zaprojektowane z myślą o prostocie. Poszczególne funkcje są klarownie przedstawione, a liczba elementów sterujących znacznie zmniejszona. 320 kW mocy, która w trybie „boost” może być zwiększona nawet do 370 kW. Od 0 do 100 km/h Audi Elaine przyspiesza w zaledwie 4,5 sekundy. Pojemność akumulatora to 95 kWh. Producent przewiduje zasięg na poziomie 500 KM.

„Audi Elaine jest koncepcją, na podstawie której powstał drugi w naszej gamie modelowej w pełni elektryczny samochód, Audi e-tron Sportback, który na rynku pojawi się już w przyszłym roku” – mówi Przemysław Schwarz, dyrektor marketingu Audi. „W związku z tym odwiedziny Audi Elaine w Warszawie, gdzie zostanie zaprezentowane w salonie Audi City, są dla nas niezmiernie ważne. Samochód ten bowiem jasno pokazuje w którą stronę stylistycznie i technicznie podąża marka Audi.”

Salon Audi City Warszawa znajduje się przy Placu Trzech Krzyży 10/14. Godziny otwarcia, w których będzie możliwość obejrzenia Audi Elaine to 10:00 – 20:00 w dni powszednie i 10:00 – 16:00 w soboty.

Movie
Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!