Elektryczny samochód wyścigowy od Hyundai Motorsport

LeadPhoto Elektryczny samochód wyścigowy od Hyundai Motorsport
Hyundai Motorsport pracuje nad pierwszym w ich historii elektrycznym samochodem wyścigowym, który wprowadzi firmę w nową erę sportów motorowych.
Content

Producent podaje, że samochód został zaprojektowany i zbudowany w siedzibie firmy Hyundai Motorsport w Alzenau w Niemczech. Premiera zapowiadana jest na dzień prasowy podczas IAA we wrześniu 2019 roku.

Elektryfikacja to kolejny krok w rozwoju Hyundai Motorsport, który od czasu powstania w 2012 roku zyskał ugruntowaną pozycję w rajdach i wyścigach samochodowych. Wielokrotnie nagradzany zespół WRC, w bieżącym już szóstym sezonie obecności, prowadzi w klasyfikacji producentów.

Podobnie jak cała branża motoryzacyjna, sport motorowy w ostatnich latach również rozwija się w kierunku technologii hybrydowej i elektryfikacji, wprowadzając serie elektryczne i hybrydowe oraz nowe przepisy.

„W Hyundai Motorsport nadchodzi nowa era. Przez wiele miesięcy zespół w Alzenau ciężko pracował nad nowym samochodem elektrycznym i wkrótce będziemy mogli podzielić się owocami naszej pracy. Ten projekt to naturalny krok firmy Hyundai w rozwoju w obszarze sportów motorowych, ściśle łączący bieżące trendy i innowacje zachodzące w przemyśle motoryzacyjnym. Już na początku września, podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego IAA we Frankfurcie ujawnimy szczegóły przedsięwzięcia.” – powiedział Andrea Adamo Dyrektor Zespołu Hyundai Motorsport.

Movie
Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!