Zespół specjalistów z Forda będzie miał zapewniony kontakt z najbardziej znanymi firmami IT na świecie, wiodącymi uniwersytetami oraz dotychczasowymi partnerami koncernu w zakresie wykorzystania wiedzy i najnowszych technologii stosowanych w poprawie i rozwoju transportu publicznego w największych europejskich aglomeracjach.
„Nasz zespół ds. innowacji bardzo dynamicznie się rozwija. Otwarcie biura w centrum nowych technologii w Here East w Londynie, umożliwi nam wymianę doświadczeń i współpracę z ekspertami poszukującymi nieszablonowych, ale i racjonalnych rozwiązań w temacie usprawnienia komunikacji miejskiej w przyszłości.” - powiedział Steven Armstrong, wiceprezes Ford Europe i prezes grupy Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Ford Motor Company na otwarciu Festiwalu Przedsiębiorczości London Tech Week.
„Wraz z naszymi partnerami, jesteśmy gotowi do rozwijania nowych projektów. Dodatkowo będziemy mieć dostęp do londyńskiej „kuźni talentów”. To są kluczowe kwestie w kontekście rozwoju Ford Motor Company jako globalnego lidera w sferze zastosowania nowoczesnych technologii w wielkomiejskim transporcie.”
W oddziale zlokalizowanym w kampusie Here East w Queen Elizabeth Olympic Park w Londynie znajdzie pracę około 40 osób. Zostanie on otwarty z końcem tego roku. Dzięki temu, Ford będzie miał wpływ na przebieg prób wprowadzenia hybrydowej wersji Transita do transportu publicznego w Londynie. Poza tym, na drogach Olympic Park można testować modele samochodów, które w przyszłości przyczynią się do zmian w transporcie publicznym w całej Europie.
Gavin Pool, dyrektor generalny Here East powiedział: „Here East to wyjątkowe miejsce dla przedsiębiorców, firm IT o znaczeniu globalnym i środowisk akademickich w ich wspólnym dążeniu do wprowadzania w życie innowacji i nowoczesnych technologii. Decyzja Forda o przyłączeniu się do naszej społeczności innowatorów, start-upów i specjalistów poszukujących mądrych rozwiązań w zakresie zmian w wielkomiejskiej przestrzeni to ekscytujący moment w rozwoju całego kampusu”.
Na obszarze kampusu działa już uniwersytet Loughborough, jeden najważniejszych akademickich partnerów Forda w Wielkiej Brytanii, a także Centrum Badań nad Napędami (APC) z którym Ford ściśle współpracował przy opracowywaniu hybrydowego napędu do odstawczego Transita. Inni lokatorzy kampusu to firmy Plexal Innovation Center i UCL Robotics.
Nowy oddział w Londynie stanowi uzupełnienie globalnej sieci ośrodków badawczych i innowacyjnych Forda, w tym RIC Aachen w Niemczech oraz Ford Smart Mobility Greenfield Labs w Palo Alto w Kalifornii.
Źródło: Ford/Mototarget.pl