Geny M w najmocniejszym kompaktowym Sports Activity Coupé

LeadPhoto Geny M w najmocniejszym kompaktowym Sports Activity Coupé
Sportowy charakter i polaryzujący wygląd – ta formuła debiutującego w marcu tego roku BMW X2 skierowana jest przede wszystkim do młodych i nowoczesnych klinetów. Ekstrawertyczna stylistyka BMW X2 jest zupełnie nową interpretacją modelu typu SAC (Sports Activity Coupé) w segmencie kompaktowym premium.
Content

Najmocniejszy 2-litrowy silnik BMW TwinPower Turbo
Nowe BMW X2 M35i z 4-cylindrowym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym o mocy 225 kW (306 KM) wyznacza zupełnie nowe standardy w porównaniu z poprzednimi wersjami. Jak wskazuje litera M w oznaczeniu, model oferuje dynamiczne właściwości jezdne samochodu M Performance. Dwulitrowy silnik TwinPower Turbo to pierwsza 4-cylindrowa jednostka M Performance i jednocześnie najmocniejszy taki silnik BMW. Generuje moc 225 kW (306 KM), a maksymalny moment obrotowy to 450 Nm. Aby zapewnić bezpieczne przeniesienie mocy na asfalt, X2 M35i wyposażone jest standardowo w napęd na cztery koła xDrive i 8-stopniową skrzynię Steptronic z funkcją Launch Control. Skrzynia automatyczna ma specjalne zestrojenie M Performance. Z takim wyposażeniem samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,9 s. Odpowiednią stabilność termiczną silnika zapewnia teraz nowo zaprojektowany układ chłodzenia.

Dynamika jazdy dzięki tuningowi M
BMW X2 M35i jako typowy samochód M Performance oprócz mocnego silnika ma również sportowy układ jezdny M specjalnie dostrojony i dostosowany do sportowego charakteru samochodu. Opcjonalnie dostępny jest również adaptacyjny układ jezdny z dwoma ręcznie regulowanymi trybami łączący maksymalnie sportowy charakter i komfort jazdy. Szczególną ciekawostką techniczną – a także debiutem w samochodzie M Performance – jest sportowy dyferencjał M na przedniej osi. Podczas bardzo dynamicznych manewrów blokowany mechanizm różnicowy najskuteczniej zmniejsza straty trakcji na przednich kołach. Również układ hamulcowy został przystosowany do wymogów modelu. Sportowy układ hamulcowy M z zaciskami stałymi w metalizowanym kolorze granatowym i 18-calowymi tarczami stalowymi z przodu (17 cali z tyłu) gwarantuje niezmiennie krótką drogę hamowania nawet przy największym obciążeniu. 

Udoskonalony wygląd zewnętrzny
Z przodu uwagę zwracają reflektory i światła przeciwmgielne w technologii full HD, nerki w kolorze Cerium Grey i nowe boczne wloty powietrza w tym samym kolorze zapewniające optymalne chłodzenie hamulców i silnika. Lusterka zewnętrzne mają specjalne nakładki, również w kolorze Cerium Grey. 19calowe obręcze kół M Sport zrobione są ze stopów lekkich 715M (opcjonalnie 20-calowe obręcze kół M Sport ze stopów lekkich 721M Bicolor Cerium Grey).

Równie dopracowane wnętrze
Podobnie jak w przypadku wyglądu zewnętrznego bazę stanowi tu znów pakiet sportowy M. Oprócz tego model wyposażone jest standardowo w skórzaną kierownicę sportową M z łopatkami zmiany biegów i listwy progowe z przodu z napisem „M35i”. Nowością są opcjonalne sportowe fotele przednie M. Oferują nie tylko doskonałe trzymanie boczne na ostrych zakrętach, ale także najwyższy komfort i bezpieczeństwo dzięki zintegrowanym zagłówkom. Fotele sportowe M dostępne są w trzech wersjach tapicerki: z tkaniny Trigon i alcantary w kolorze czarnym z niebieskimi akcentami, z perforowanej skóry Dakota w kolorze czerwonej magmy z czarnymi akcentami i z perforowanej skóry Dakota w kolorze czarnym. W ofercie są też pasujące pasy bezpieczeństwa w wersji M.

Rozwiązania cyfrowe 
W wyposażeniu dodatkowym dostępny jest pełnokolorowy wyświetlacz BMW Head-Up. Na życzenie samochód może być wyposażony w BMW ConnectedDrive najnowszej generacji i nową aplikację BMW Connected. Inne ciekawe rozwiązania to opcjonalne funkcje, takie jak bezprzewodowy Apple CarPlay. Z kolei systemy asystujące kierowcy obejmują technologie działające na bazie kamer, takie jak asystent jazdy w korku ułatwiający jazdę w gęstym ruchu typu stop and go, czy opcjonalny asystent parkowani.

Rozpoczęcie produkcji planowane jest na listopad 2018 r., a na rynki europejskie w marcu 2019 r.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!