Gosia Rdest wygrała w Dubaju

LeadPhoto Gosia Rdest wygrała w Dubaju
24-godzinny wyścig w Neuburg w Dubaju zwyciężył Team Phoenix Racing z Gosią Rdest w składzie, zajmując pierwsze i drugie miejsce w swej klasie. Młoda Polka jest pierwsza kobietą wygrywającą wyścig w Dubaju.
Content

Otwarcie sezonu w Dubaju
Na starcie wczorajszego 24-godzinnego wyścigu stanęło dziesięć smaochodów pięciu różnych marek. Zwyciężył kwartet kierowców z Europy prowadzący Audi R8 LMS. Zespół w składzie: Gosia Rdest, Philip Ellis, John-Louis Jasper i Joonas Lappalainen wyprzedził na mecie drugi skład teamu Phoenix Racing złożony z kierowców z Hongkongu: Adderly Fong, Charles Kwan, Marchy Lee, Darryl O’Young i Shaun Thong. Właściwie już od szóstej godziny zmagań na torze, Audi przewodziło klasyfikacji GT4, głównie dzięki trójce młodych kierowców, którzy wcześniej osiągnęli doskonałe wyniki w serii wyścigów Audi Sport TT Cup. Należy dodać, że Gosia Rdest była jedyną kobietą na podium. To drugi z rzędu sukces Gosi w Dubaju – w zeszłym roku również przywiozła puchar za trzecie miejsce w kategorii TCR. Tym razem poprawiła wynik.

Gosia dzieliła samochód z Philipem Ellisem, Joonasem Lappalainenem i Louisem Jasperem. Dwóch z nich to mistrzowie pucharu Audi Sport TT Cup z 2016 i 2017 roku. Już za dwa tygodnie zawodnicy zasiadający za kierownicami Audi wezmą udział w kolejnej klasycznej imprezie wyścigowej. Wszystkie trzy budowane przez Audi Sport customer racing modele staną na starcie 24h Daytona – pierwszego w tym sezonie wyścigu rozgrywanego w Ameryce Północnej.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!