Hej BMW, jaki jest sens życia?

LeadPhoto Hej BMW, jaki jest sens życia?
Od marca 2019 r. na pokładzie BMW pojawi się inteligentny cyfrowy asystent, który będzie reagował na hasło „Hej BMW”. Będzie to początek nowej ery, w której kierowcy w coraz większym stopniu będą mogli głosowo obsługiwać swój samochód oraz uzyskiwać dostęp do jego funkcji i informacji. W przyszłości asystent będzie służyć kierowcy pomocą również poza samochodem, czy to w domu za pośrednictwem inteligentnego głośnika, czy poza domem przez smartfon. Co więcej, w przyszłości będzie on kompatybilny z innymi cyfrowymi asystentami głosowymi, zapewniając komunikację z innymi szybko rozwijającymi się ekosystemami.
Content

Dzięki połączeniu z BMW Open Mobility Cloud i sztucznej inteligencji możliwości asystenta będą cały czas udoskonalane. Regularne aktualizacje przeprowadzane w prosty sposób na smartfonie i w samochodzie za pomocą funkcji zdalnej aktualizacji oprogramowania będą stale poszerzać zakres oferowanych funkcji i możliwości. Dieter May, starszy wiceprezes ds. produktów cyfrowych BMW Group, powiedział: Inteligentny asystent osobisty BMW w połączeniu z nowym systemem operacyjnym BMW 7.0 tworzy zupełnie nową, cyfrową formę interakcji z Twoim BMW, która na nowo definiuje ogólne wrażenia z jazdy.

Modele zyskają cyfrowy charakter
BMW zapewnia, że inteligentny asystent osobisty uczy się nawyków i przyzwyczajeń, a następnie jest w stanie stosować je w odpowiednim kontekście. Pomaga kierowcy, uczy się jego preferencji i zna jego ulubione ustawienia, np. ogrzewanie foteli czy miejsca, do których często jeździ („Take me home” – prowadź do domu). W porównaniu z innymi asystentami cyfrowymi tego typu unikalną cechą jest to, że kierowcy mogą nadać mu imię (np. „Tomek” czy „Kasia”), dając mu jeszcze bardziej indywidualny charakter i jeszcze więcej osobowości. Asystent nie tylko czeka na polecenia kierowcy, ale też zawsze służy mu pomocą – potrafi nawet prowadzić konwersacje (Hey BMW, what’s the meaning of life? – Hej BMW, jaki jest sens życia?).

Zna funkcje samochodu i jest w stanie obsługiwać je odpowiednio od potrzeb. Wypowiedzenie Hey BMW, I’m cold – Hej BMW, zimno mi – sprawi, że asystent odpowiednio dostosuje temperaturę wewnątrz samochodu. Obecna wersja asystenta jest już w stanie zapamiętywać preferowane ustawienia, ale ciągłe doskonalenie technologii pozwoli w przyszłości asystentowi uczyć się coraz to nowych preferencji i ulubionych ustawień. Asystent będzie coraz lepszy z każdym wydanym poleceniem, każdym zadanym pytaniem i każdym dokonanym ustawieniem. Podstawą tego wszystkiego będzie przenośny, cyfrowy profil klienta – identyfikator BMW. Profil ten łączy samochód z klientem i jego cyfrowym ekosystemem

Zawsze pod ręką
Inteligentny asystent będzie potrafił wyjaśnić najróżniejsze funkcje (Jak działa asystent świateł drogowych?), podać informacje o aktualnym stanie samochodu (Czy poziom oleju jest prawidłowy?) i odpowiedzieć na pytania („Czy są jakieś komunikaty ostrzegawcze?”). Pozna ulubione ustawienia kierowcy, a nawet może aktywować ich kombinację dla większego komfortu. Na przykład Hej BMW, jestem zmęczony/zmęczona powoduje uruchomienie programu witalizacji, który dostosowuje oświetlenie, muzykę i temperaturę i inne, aby pobudzić kierowcę. W przyszłości asystent będzie mógł również udzielać wskazówek dotyczących oszczędnej jazdy lub myśleć z wyprzedzeniem i w razie potrzeby ostrzegać kierowcę. Może on ostrzegać kierowcę o problemach (Niskie ciśnienie w oponach), przypominać mu o wizycie w serwisie lub nawet umawiać wizytę.

Mobilne biuro
Aby zapewnić niezwykle prostą nawigację, kierowca może dać asystentowi dostęp do kalendarza i kontaktów, po czym asystent znajdzie miejsce postojowe blisko celu, dostarczy informacji na temat wszelkich korków na trasie i przypomni kierowcy, kiedy należy wyruszyć w trasę. Ponadto asystent zapamiętuje często odwiedzane miejsca. Integracja asystenta z Microsoft Office 365 i Skype for Business umożliwia przyłączanie się do telekonferencji lub odczytywanie wiadomości e-mail, dzięki czemu BMW staje się obsługiwanym głosowo mobilnym biurem.

Debiut w marcu 
Funkcja inteligentnego asystenta osobistego pojawi się na rynku w wersji podstawowej ze sterowaniem głosowym w 23 językach w marcu 2019 r. W USA, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii, Austrii, Brazylii, Japonii i (od maja 2019 r.) w Chinach inteligentny asystent osobisty BMW będzie miał ponadto bardziej naturalne sterowanie głosowe oraz inne inteligentne funkcje, takie jak wyszukiwanie tzw. Point of Interest, pogodę i muzykę. Asystent będzie oferowany w modelach z nowym systemem operacyjnym BMW 7.0 oraz w ramach Live Cockpit Professional (6U3). Zakres funkcji można rozszerzyć poprzez pakiet Connected Professional. Asystent będzie oferowany opcjonalnie już od listopada 2018 r. w nowym BMW serii 3 i będzie dostępny przez pierwsze trzy lata. W przypadku nowych modeli BMW X5, Z4 i serii 8 wyposażonych w system operacyjny BMW 7.0 funkcja zdalnej aktualizacji oprogramowania umożliwi klientom od marca 2019 r. samodzielną instalację pełnej wersji inteligentnego asystenta osobistego BMW bez konieczności wizyty u dealera.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!