Hybrydy plug-in oraz elektryki BMW i Mini w niższych cenach

LeadPhoto Hybrydy plug-in oraz elektryki BMW i Mini w niższych cenach
BMW Group Polska wprowadza obniżki cen samochodów elektrycznych i hybryd plug-in. Maksymalny rabat wynosi ponad 24 000 złotych. Wśród modeli objętych rabatem znajduje się obecnie 9 hybryd plug-in marek BMW i Mini oraz elektryczne BMW i3 i BMW i3s. Od stycznia br. polscy klienci mogą skorzystać z oferty specjalnej na zakup hybrydowych BMW serii 7 i BMW X5.
Content

Niższa akcyza
Rynek pojazdów zelektryfikowanych w Polsce stale rośnie. Zgodnie z danymi Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar, wzrost sprzedaży samochodów elektrycznych w porównaniu do 2018 roku wyniósł aż 95,5%. Zmiany mające na celu przyspieszenie elektrycznej rewolucji wprowadzane są również w prawie. Od 1 stycznia 2020 roku o połowę została obniżona akcyza na auta hybrydowe. Tym samym stawka akcyzy obowiązującej na hybrydy ładowane z gniazdka (PHEV) o pojemności silnika od 2 do 3,5 litra wynosi obecnie 9,3%. Natomiast hybrydy plug-in o pojemności silnika do 2 litrów już są całkowicie zwolnione z akcyzy.

11 modeli w niższych cenach
Obecnie BMW Group Polska oferuje 9 modeli hybrydowych typu plug-in w specjalnych cenach. Polscy klienci, którzy chcą skorzystać z rabatów na zakup samochodów PHEV, mają do wyboru modele pochodzące z różnych segmentów, w tym: miejskiego - Mini Countryman (obniżka o 3 000 zł), BMW X5, luksusową limuzynę BMW serii 7 (obniżka o 24 300 zł) oraz miejski minivan BMW 225xe. Dla zwolenników całkowicie elektrycznej jazdy firma oferuje rabaty na dwie wersje najlepiej sprzedającego się w Polsce kompaktowego elektryka z segmentu premium - BMW i3 120Ah (obniżka o 3 200 zł) oraz BMW i3s 120Ah.

Świetne wyniki
W 2019 roku BMW było najpopularniejszą marką wśród kierowców wybierających modele PHEV, a BMW i3 najczęściej rejestrowanym w Polsce modelem elektrycznym. Z kolei Mini Countryman zajął pierwsze miejsce pod względem liczby rejestracji w kategorii modeli hybrydowych typu plug-in. BMW Group rozbudowuje ofertę zelektryfikowanych samochodów. Zaplanowane na 2020 rok premiery modeli w pełni elektrycznych to: elektryczne Mini Cooper SE i BMW iX3. W 2021 roku dołączą do nich BMW i4 i BMW iNext. Stale rośnie również liczba hybrydowych pojazdów typu plug-in z obecnym już na rynku modelem BMW X3 oraz X1 i X2 wchodzącymi na rynek w pierwszym kwartale 2020 roku. Do 2023 roku w ofercie BMW ma znaleźć się 25 samochodów zelektryfikowanych, z czego ponad połowa będzie w pełni elektryczna.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!