I.D. R Pikes Peak jedzie po zwycięstwo

LeadPhoto I.D. R Pikes Peak jedzie po zwycięstwo
Zwycięstwo w Pikes Peak International Hill Climb, dzięki któremu 24. czerwca bieżącego roku Volkswagen zapisał się w historii motorsportu, wciąż jest żywe we wspomnieniach. Tego dnia Romain Dumas w modelu I.D. R Pikes Peak ustanowił nowy rekord podczas najsłynniejszego wyścigu górskiego na świecie – jego czas to 7:57,148 minut. Od 12 do 15 lipca francuski kierowca będzie bić kolejny rekord, tym razem podczas Goodwood Festival of Speed 2018. Ta legendarna impreza sportowa nie ma sobie równych na świecie, a w tym roku obchodzi swój 25. jubileusz. Z tej okazji na południu Anglii pojawi się ponad 200.000 widzów z całego świata.
Content

W Goodwood I.D. R Pikes Peak stanie do swojego pierwszego wyścigu w Europie. Wyścigówka Volkswagena wyposażona w napęd wyłącznie elektryczny jest zwiastunem całej serii modeli z rodziny I.D. Bardzo się cieszę, że podczas Goodwood Festival of Speed będę mógł znowu zasiąść za kierownicą I.D. R Pikes Peak - mówi Dumas. Wyścig odbywający się w posiadłości księcia Richmond to wydarzenie szczególne, mające długoletnią tradycję. W niepowtarzalnej atmosferze tej imprezy na starcie stają najlepsi kierowcy świata, niektórzy w legendarnych, historycznych pojazdach. I.D. R Pikes Peak jest wprawdzie zupełnie nowym samochodem, ale dzięki rekordowi na Pikes Peak stał się żywą legendą. 

Zamiast góry - wzgórze, czyli jazda po rekord w Goodwood
W Goodwood Volkswagen zamierza dzięki I.D. R Pikes Peak pobić kolejny rekord, czyli uzyskać najlepszy czas w kategorii samochodów napędzanych energią elektryczną. W 2013 roku Brytyjczyk Jonny Cocker w modelu Lola-Drayson B12 69/EV z wynikiem 47,34 sekundy ustanowił podczas legendarnego Goodwood Hillclimb nowy rekord w tej kategorii. Z kolei obowiązujący do dzisiaj historyczny najlepszy wynik tej imprezy należy do byłego kierowcy Formuły 1 Niemca Nicka Heidfelda. W 1999 roku za kierownicą McLarena-Mercedesa MP4/13 z F1 pokonał on trasę o długości zaledwie 1,86 km w ciągu 41,6 sekundy. 

Na starcie w Goodwood pojawi się także Twin-Golf Pikes Peak 1987
Volkswagen Motorsport ma co pokazać widzom tegorocznego Goodwood Festival of Speed - oprócz modelu I.D. R Pikes Peak w wyścigu na szczyt wzniesienia w Goodwood weźmie udział również Twin-Golf Pikes Peak z 1987 roku. Za kierownicą wyścigówki wyposażonej w dwa silniki o łącznej mocy 480 kW (625 KM) zasiądą na zmianę Hans-Joachim Stuck i Jochi Kleint. Podobnie jak w wypadku I.D. R Pikes Peak inżynierowie zdecydowali się swego czasu także w tym wyjątkowym Golfie zastosować dwa silniki. W I.D. R Pikes Peak pracują dwie elektryczne jednostki napędowe o mocy systemowej wynoszącej 500 kW (680 KM). Obydwa samochody zostaną wystawione w strefie serwisowej, gdzie gotowi do rozmów i do rozdawania autografów na fanów będą czekać kierowcy.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!