Inaho i World Clock, czyli nietypowa lampa i zegarek

LeadPhoto Inaho i World Clock, czyli nietypowa lampa i zegarek
Lexus dodał do linii Crafted for Lexus dwa kolejne, niezwykle ciekawe produkty - lampę Inaho i zegar World Clock. Te zachwycające wyglądem i prostotą przedmioty codziennego użytku są dziełami młodych projektantów, zwycięzców Lexus Design Award.
Content

Lampa jak kłos ryżu
Inaho to wytwarzająca przyjemne, ciepłe światło lampa, inspirowana… kłosem ryżu. Oświetlenie składa się z trzech wysokich, przypominających łodygi i wykonanych z włókna węglowego prętów, zwieńczonych u góry elementami roztaczającymi światło o złotej barwie, które wydobywa się przez otwory o średnicy zaledwie 0,1 mm. Co więcej, syntetyczne łodygi poruszając się, naśladują ruch roślin na wietrze, a nazwa Inaho oznacza po japońsku właśnie kłos ryżu. Całość zamocowano na solidnej podstawie, wykonanej z drewna, które stosuje się w samochodach Lexusa. Autorem projektu jest Hideki Yoshimoto.

Światowy zegar
Linia Crafted for Lexus wzbogaciła się również o zegar World Clock z charakterystyczną obudową w kształcie dwunastokąta. Zegar wyświetla aktualny czas w 12 miastach na całym świecie, w tym w Tokio, Dubaju, Moskwie czy Londynie - wystarczy obrócić go na bok z nazwą wybranego miejsca, a urządzenie automatycznie wskaże aktualną godzinę. Tarczę zegara wykonano z włókna węglowego, takiego samego, jak stosowane w sportowych modelach Lexusa. World Clock jest dziełem Masafumiego Ishikawy, który stworzył go, kiedy mieszkał w USA i myślał o swojej rodzinie w Japonii.

Różnorodność Crafted for Lexus
Inaho i World Clock dołączyły do długiej listy ciekawych, nowatorskich przedmiotów z linii Crafted for Lexus. Można na niej znaleźć muchę do garnituru wykonaną ze skóry zastosowanej w Lexusie LC, minimalistyczną lampkę biurową LED czy drewnianą tackę w kształcie przypominającym słynną, typową dla Lexusów atrapę chłodnicy. Produkty Crafted for Lexus można kupić w klubach Intersect by Lexus, zlokalizowanych w Tokio, Dubaju, a od niedawna także w Nowym Jorku. 

W przyszłym roku Lexus już po raz siódmy przyzna nagrody Lexus Design Award, więc możemy spodziewać się, że lista nowatorskich przedmiotów Crafted for Lexus będzie się tylko powiększać.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!