Junior Porsche Dennis Olsen świętuje zwycięstwo

LeadPhoto Junior Porsche Dennis Olsen świętuje zwycięstwo
Junior Porsche Dennis Olsen (zespół Walter Lechner Racing) ma za sobą perfekcyjny weekend na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii. 21-letni Norweg nie tylko „wykręcił” najlepszy czas w kwalifikacjach, ale i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w historii startów w pucharze Porsche Mobil 1 Supercup.
Content

Za kierownicą nowego Porsche 911 GT3 Cup wygrał niedzielny wyścig – piątą rundę mistrzostw – z 2-sekundową przewagą. Niemiec Michael Ammermüller (Lechner MSG Racing) zajął miejsce drugie, a trzecie wywalczył Dylan Pereira z Luksemburga (Lechner Racing Middle East). Jestem niezmiernie szczęśliwy, że po raz pierwszy wygrałem wyścig Supercup. To zdecydowanie bardzo szczególny dzień dla szefa mojej ekipy, Waltera Lechnera, ponieważ pierwsze cztery pozycje zajęli kierowcy jego zespołów – powiedział rozradowany Olsen po ceremonii rozdania nagród.

Podczas piątkowych treningów Olsen musiał zadowolić się drugim najlepszym czasem, ale już w sobotnich kwalifikacjach wywalczył pole postion. Niedzielny wyścig rozpoczął się w przyjemnej temperaturze 20 stopni Celsjusza. Tuż po starcie młody kierowca pochodzący z norweskiej miejscowości Våler zostawił 32 rywali kilka metrów za sobą. W czasie rywalizacji, na oczach licznych tłumów przybyłych na Grand Prix Formuły 1, Olsen systematycznie zwiększał przewagę nad pozostałymi zawodnikami i utrzymał prowadzenie aż do końca. Za nim toczyła się walka o kolejne pozycje: Pereira, który startował z drugiego pola, na piątym okrążeniu został wyprzedzony przez Ammermüllera. Do mety dojechał jako trzeci, pokonując 13 kółek. Michael Ammermüller to doświadczony kierowca - potrafi maksymalnie wykorzystać każde potknięcie przeciwnika. Wyprzedził mnie, ale i tak jestem bardzo zadowolony, że mogę trzymać w rękach puchar – powiedział Pereira, który zdobył już miejsce na podium w poprzedniej rundzie w Spielbergu. Daniel Cammish (Lechner MSG Racing) z Wielkiej Brytanii otarł się o podium i zakończył wyścig jako czwarty, przyczynił się jednak do sukcesu Lechnera. Piątą lokatę zajął jego rodak Josh Webster (Fach Auto Tech) przed Polakiem Robertem Lukasem (Olimp Racing).

Junior Porsche Matt Campbell (Fach Auto Tech) zajął miejsce siódme. 22-letni Australijczyk był zawiedziony: Nie jest to wynik, na który liczyłem. Dziś zabrakło nam tempa. Mam nadzieję, że w kolejnej rundzie w Budapeszcie uda mi się odnieść sukcesu na miarę mojego zwycięstwa w Spielbergu. Jako ósmy do mety dotarł Włoch Mattia Drudi (Dinamic Motorsport). Najlepszym kierowcą amatorem okazał się Egidio Perfetti (Holandia/Momo-Megatron Team Partrax), który wyprzedził Roara Lindlanda (Norwegia/MRS Cup-Racing) i Philippa Sagera (Austria/MRS GT-Racing).

W klasyfikacji generalnej po trzech zwycięstwach przoduje Ammermüller z wynikiem 96 pkt. Tuż za nim plasuje się Olsen (84 pkt.) i Cammis (70 pkt.). W Lidze Narodów najlepiej wypadają Niemcy przed Norwegią i Wielką Brytanią. W tabeli debiutantów pierwsze miejsce zajmuje Olsen, a wśród amatorów – Lindland.

Szósta runda pucharu Porsche Mobil 1 Supercup odbędzie się na położonym nieopodal Budapeszt torze Hungaroring w dniach 28-30 lipca.

Wyniki wyścigu na torze Silverstone (runda 5. z 11)
1. Dennis Olsen (N/Walter Lechner Racing Team)