Kolejny nieudany wyścig EKS Audi Sport

LeadPhoto Kolejny nieudany wyścig EKS Audi Sport
Podczas trzeciej rundy Mistrzostw Świata w Rallycrossie FIA (World RX), team EKS Audi Sport przeszedł wiele trudności, wzlotów i upadków. Mattias Ekstrom, który na bardzo wymagającym torze Circuit Jules Tacheny, po zakończonej turze kwalifikacji prowadził w klasyfikacji, finałowo zakończył wyścig na miejscu czwartym, o mały włos mijając się z podium. Jego kolega z zespołu, Andreas Bakkerud, po ostrej walce również dostał się do finału i zakończył zmagania na pozycji szóstej.
Content

Nasz występ w Mettet nie był może wspaniały, ale myślę, że był całkiem dobry. Zabieram stąd do domu 23 punkty. Tylko Sébastien Loeb dostał ich tu więcej. Jesteśmy zadowoleni z tempa, które utrzymywaliśmy na torze, ale przed kolejnym wyścigiem na Silverstone zdecydowanie musimy dopracować fazę startową – podsumowuje rywalizację w Belgii Mattias Ekström.

Sinusoida
Kierowcy Audi doświadczyli wzlotów i upadków już podczas czterech wyścigów kwalifikacyjnych. Już w pierwszym z nich Mattias Ekström stracił sporo czasu po stłuczce z Sébastienem Loebem. Szybko jednak odrobił straty wygrywając drugą i czwartą rundę kwalifikacji, zapewniając sobie pierwsze miejsce w zestawieniu, tuż przed Sébastienem Loebem w Peugeocie. W pierwszym wyścigu półfinałowym, po dość średnim starcie i po pewnym zamieszaniu na torze, Ekström zajął miejsce trzecie i wszedł do finału. Podczas niego startował z ostatniego rzędu, przeskoczył o jedną pozycję w górę i zakończył zmagania na miejscu czwartym.


Nieudany start
Drugi z kierowców EKS Audi Sport, Andreas Bakkerud, po dość ciężkiej przeprawie przez sesje kwalifikacyjne, również zapewnił sobie miejsce w półfinale. Jednak z powodu nieprawidłowego startu, Norweg musiał dwukrotnie zrobić tzw. Joker Lap. Tam wykorzystał moment zaciętej walki między swoimi rywalami i przebił się na pozycję zapewniającą mu ostatnie z sześciu miejsc w rundzie finałowej. To był jeden z najcięższych weekendów w mojej karierze kierowcy wyścigowego. Nie byłem w stanie pojechać tak, jak to sobie zaplanowałem, ale miałem ducha walki i wolę przetrwania. Z tego jestem dumny – podkreśla Bakkerud. Na końcu raz jeszcze postawiłem wszystko na jedną kartę, ale w zamieszaniu w zakręcie pierwszym ktoś mnie lekko uderzył, w efekcie czego wjechałem w ścianę z opon. Teraz jednak myślę bardziej o kolejnych wyścigach w Wielkiej Brytanii, w Norwegii i w Szwecji, które zdecydowanie należą do moich ulubionych.


FIA World RX sezon 2018 – runda 3, Mettet (Belgia) – wyniki finału
- Sébastien Loeb (F) Peugeot; 4 min. 05,108 sek.
- Petter Solberg (N) Volkswagen; +0,447 sek.
- Timmy Hansen (S) Peugeot; +1,802 sek.
- Mattias Ekström (S) Audi; +1,960 sek.
- Johan Kristoffersson (S) Volkswagen; +2,095 sek.
- Andreas Bakkerud (N) Audi; +3,031 sek.

FIA World RX sezon 2018 – klasyfikacja kierowców (po 3 z 12 rund)
- Johan Kristoffersson (S) Volkswagen; 75 punktów
- Sébastien Loeb (F) Peugeot; 66 punktów
- Petter Solberg (N) Volkswagen; 65 punktów
- Andreas Bakkerud (N) Audi; 61 punktów
- Timmy Hansen (S) Peugeot; 59 punktów
- Mattias Ekström (S) Audi; 59 punktów 

FIA World RX sezon 2018 – klasyfikacja zespołowa (po 3 z 12 rund)
- PSRX Volkswagen Sweden; 140 punktów
- Team Peugeot Total; 125 punktów
- EKS Audi Sport; 120 punktów

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!