Koniec dobrej passy EKS Audi Sport?

LeadPhoto Koniec dobrej passy EKS Audi Sport?
W siódmej rundzie Mistrzostw Świata w rallycrossie FIA w kanadyjskim Trois-Rivières, najlepszy z kierowców Audi Mattias Ekström uplasował się na miejscu czwartym z niewielką stratą do podium.
Content

Dobry początek
Podczas pierwszego w tym sezonie wyścigu rozegranego za oceanem, obaj kierowcy Audi, Mattias Ekström i Andreas Bakkerud, mogli pochwalić się mocnymi startami i szybkimi czasami. Ekström za kierownicą 580-konnego Audi S1 EKS RX quattro, po pierwszym dniu plasował się na miejscu drugim. Po wypadku, w którym wzięło udział jego Audi i Peugeot Sébastiena Loeba, Szwed nie był w stanie zakończyć trzeciej rundy kwalifikacji. Po akcji wywalczenia drugiego miejsca w półfinałach, Ekström zapewnił sobie bilet do rundy finałowej, ale tam do zajęcia miejsca na podium zabrakło mu zaledwie 1,2 sekundy. 


Startujący z trzeciej pozycji Andreas Bakkerud zaliczył atomowy start w drugim półfinale i przeskoczył na czoło stawki. Niestety, Sébastien Loeb uderzył w pewnym momencie w tył mojego samochodu i uszkodził element zawieszenia – wyjaśnił Norweg. Pomimo tego Bakkerud nie poddał się i wraz ze swoim Audi wywalczył sobie czwarte miejsce, ale nie wszedł do finału. 

Mocna konkurencja
Mieliśmy naprawdę dobre podstawy do lepszego wyniku – podsumował wczorajszą imprezę właściciel teamu Mattias Ekström. W porównaniu z początkiem sezonu wyraźnie poprawiliśmy fazę startową. Oczywiście jesteśmy rozczarowani, że z pierwszego wyścigu za oceanem nie przywozimy żadnego trofeum, ale różnice między poszczególnymi zawodnikami były tu minimalne, konkurencja świetnie przygotowana, do tego stopnia, że kilka naszych drobnych błędów przyniosło poważne konsekwencje. Teraz w stu procentach musimy się poświęcić przygotowaniom do zaatakowania najwyższych pozycji podczas następnego wyścigu w Lohéac.

Już za cztery tygodnie World RX wraca do Europy. Ósma runda Mistrzostw odbędzie się w pierwszy weekend września we francuskim Lohéac. 

FIA World RX 2018 – runda 7, Trois-Rivières – wyniki finałowe 
- Johan Kristoffersson (S) Volkswagen 5 min. 00,190 sek. 
- Timmy Hansen (S) Peugeot + 0,696 sek. 
- Sébastien Loeb (F) Peugeot + 2,147 sek. 
- Mattias Ekström (S) Audi + 3,366 sek. 
- Petter Solberg (N) Volkswagen + 4,038 sek. 
- Janis Baumanis (LV) Ford + 9,950 sek. 

FIA World RX 2018 (klasyfikacja po 7 z 12 rund) 
- Johan Kristoffersson (S) Volkswagen 195 punktów 
- Sébastien Loeb (F) Peugeot 140 punktów 
- Timmy Hansen (S) Peugeot 140 punktów 
- Andreas Bakkerud (N) Audi 139 punktów 
- Petter Solberg (N) Volkswagen 139 punktów 
- Mattias Ekström (S) Audi 134 punkty 

FIA World RX 2018 klasyfikacja zespołowa (po 7 z 12 rund) 
- PSRX Volkswagen Sweden 334 punkty 
- Team Peugeot Total 280 punktów 
- EKS Audi Sport 273 punkty 

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!