Kubica walczy o miejsce lidera

LeadPhoto Kubica walczy o miejsce lidera
Wczoraj rozpoczął się Rajd Francji. Impreza odbywa się na ulubionej nawierzchni naszego kierowcy - asfalcie. Do liderującego w WRC2 Abdulaziz Al Kuwari traci 17 pkt. Katarczyk nie startuje w rajdzie Francji, więc jeśli Kubica ukończy rajd na pierwszym lub drugim miejscu, powróci na pozycję lidera w generalce.
Content

Kubica i Al Kuwari to jedyni kierowcy, którzy mają jeszcze szansę na koronę w nowo powstałej kategorii WRC2. Do punktacji jest liczone 6 najlepszych wyników z 7 rajdów, w których udział zadysponowali kierowcy. Po zakończeniu trwającego we Francji rajdu, obu zawodnikom pozostanie możliwość udziału jeszcze w jednej eliminacji. Kubica będzie starał się poprawić 6 miejsce, a Al Kuwari 5, które zajęli w rajdzie Portugali.

Najgroźniejszym przeciwnikiem w Rajdzie Francji dla Roberta wydaje się być, Elfyn Evans jadący Fordem Fiestą R5, który zmusił Polaka do ciężkiej pracy w Rajdzie Niemiec, depcząc mu po piętach. Po pierwszym odcinku rozegranym wczoraj sytuacja jest jednak dobra. Kubica pokonał Evansa o prawie 5 sekund i okazał się szybszy nawet od Ostberga jadącego autem najwyższej klasy WRC. Warto również z innego powodu śledzić ten rajd, jest to pożegnalny start Seastiena Loeba przed swoimi kibicami.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!