Lexus LC zwycięzcą wyścigów Super GT w sezonie 2017

LeadPhoto Lexus LC zwycięzcą wyścigów Super GT w sezonie 2017
Po serii sukcesów załóg jeżdżących Lexusami LC GT500 w tegorocznych wyścigach serii Super GT, załoga LC #37 KeePer TOM’S w składzie Nick Cassidy i Ryo Hirakawa zdobyła tytuł mistrza Super GT 2017.
Content

Zwycięskie drugie miejsce
W ostatnim, ósmym wyścigu tego sezonu, który rozegrano 10 i 11 listopada na torze Motegi, załoga KeePer TOM’S zajęła drugie miejsce, co w połączeniu z wcześniejszymi wynikami dało jej najwyższe miejsce w finałowym zestawieniu. Załogi jeżdżące Lexusami LC GT500 uplasowały się również na miejscu trzecim, czwartym, piątym i szóstym tabeli najlepszych rezultatów roku.

Pierwsze cztery wyścigi łupem Lexusów
Na te znakomite wyniki zespoły pracowały przez cały rok. Flagowe coupe japońskiego producenta aut klasy premium wygrały pod rząd pierwsze cztery wyścigi serii. W kwietniowej rundzie Super GT na torze Okayama International wszystkie sześć LC GT500 startujących w wyścigu zajęło sześć pierwszych miejsc, a w wyścigu rozegranym na początku maja na legendarnym Fuji Speedway wszystkie trzy pozycje na podium należały do Lexusów. W październikowym wyścigu na torze Chang International w Tajlandii Lexusy LC GT500 zajęły pierwsze i drugie miejsce, a także miejsca czwarte, piąte i szóste.

Wyczynowa modyfikacja luksusowego auta
Wyścigowy Lexus LC GT500 to modyfikacja luksusowego coupe LC 500, opracowana przez TRD (Toyota Racing Development) z myślą o wprowadzonych w sezonie 2017 nowych przepisach japońskiej serii Super GT. Zamiast wolnossącego, pięciolitrowego silnika V8, który napędza seryjnego Lexusa LC 500, zastosowano turbodoładowaną, czterocylindrową jednostkę rzędową o pojemności skokowej 2000 cm³ z bezpośrednim wtryskiem paliwa, a dziesięciobiegową przekładnię automatyczną zastąpiono sześciostopniową sekwencyjną skrzynią biegów.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!