Mercedes testuje nowy model

LeadPhoto Mercedes testuje nowy model
W 2017 roku, podczas salonu samochodowego we Frankfurcie, Mercedes-Benz zaprezentował koncepcyjny model EQA – i pokazał, w jaki sposób strategię EQ można przenieść do klasy aut kompaktowych. Wersja produkcyjna w pełni elektrycznego „brata” GLA będzie miała swoją premierę przed końcem 2020 roku. Przedprodukcyjne egzemplarze EQA przechodzą obecnie wymagające zimowe próby na dalekiej północy. A Mercedes-Benz uzupełnia rodzinę swoich kompaktowych modeli z serii EQ Power o kolejne usportowione warianty z hybrydowym zespołem napędowym plug-in najnowszej, trzeciej generacji.
Content

Ósmy model
Nowy Mercedes-Benz GLA jako ósmy model uzupełnia obecną generację kompaktowych samochodów z gwiazdą. Elektryczna odmiana o nazwie EQA pojawi się przed końcem 2020 roku. Prototypy EQA przemierzają obecnie zaśnieżone drogi Szwecji. Podczas zimowych testów inżynierowie Mercedesa zwracają szczególną uwagę na kwestie zarządzania temperaturą akumulatora i wnętrza oraz ładowania na mrozie. Testowane są także kwestie związane z bezpieczeństwem jazdy, przyczepnością oraz odzyskiwaniem energii na lodzie i śniegu.

Jednocześnie Mercedes-Benz poszerza swoją ofertę hybryd plug-in oferowanych pod szyldem EQ Power i prezentuje kolejne warianty z hybrydowym napędem plug-in trzeciej generacji. Marka podkreśla, że w nowych kompaktach EQ Power liczy się przede wszystkim przyjemność z jazdy na prądzie oraz przydatność w codziennym użytkowaniu.

Mercedes inwestuje w elektromobilności
Jednym z kluczowych filarów nowej strategii biznesowej koncernu Daimler AG jest mobilność elektryczna. Dzięki inicjatywie „Ambition 2039” Mercedes-Benz stara się, by za 19 lat oferować, neutralną pod względem emisji CO2, flotę nowych aut. Ważnym aspektem zrównoważonej mobilności jest transparentność. Mercedes-Benz AG jest pierwszym producentem samochodów klasy premium, którego cele w zakresie ochrony klimatu zostały naukowo zweryfikowane przez inicjatywę Science Based Targets Initiative (SBTI). Ma to oznaczać, że firma jest zgodna z wymogami paryskiego porozumienia klimatycznego.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!