Mieszkanie według Mini

LeadPhoto Mieszkanie według Mini
Na tegorocznych targach Salone del Mobile odbywających się od 17 do 22 kwietnia w Mediolanie Mini we współpracy z londyńskim biurem architektonicznym Studiomama prezentuje instalację Mini Living – Built By All i pokazuje wizjonerską koncepcję mieszkalną będącą wynikiem bliskiej współpracy mieszkańców i architektów.
Content

Kreatywne wykorzystanie przestrzeni
Na niewielkim metrażu powstają bardzo osobiste, atrakcyjne pomieszczenia – zgodnie z podstawową zasadą Mini „kreatywnego wykorzystania przestrzeni”. Built By All to już trzecia instalacja niemieckiej firmy prezentowana w Mediolanie. Mini Living oferuje kreatywne rozwiązania w zakresie wspólnego życia w mieście – na niewielkiej przestrzeni, ale z wieloma możliwościami i dużą elastycznością. Nasza pierwsza duża inwestycja obejmująca ponad 50 mieszkań oraz przestrzeń wspólną i publiczną powstaje obecnie w Szanghaju. Tak jak w „Built By All” również tu mieszkańcy są współtwórcami swojej przestrzeni - wyjaśnia Esther Bahne, szefowa strategii marki i innowacji w biznesie Mini.

Człowiek w centrum uwagi.
Built By All ma na celu kreatywne wykorzystanie małej powierzchni mieszkalnej, przestrzeni publicznej i pogodzenia interesów prywatnych i wspólnotowych, o zasadę partycypacji. Dzisiejszy ustandaryzowany rynek mieszkaniowy spełnienia indywidualne wymagania jedynie w ograniczonym stopniu. Dlatego nasza instalacja Mini Living – Built By All sprawia, że ludzie są aktywnymi twórcami w samym centrum procesu projektowania. Wierzymy, że jakość przestrzeni mieszkalnej zależy od tego, jak bardzo mieszkańcy identyfikują się ze swoim domem - wyjaśnia Oke Hauser, główny dyrektor kreatywny Mini Living.

Mini Living Factory Of Ideas
Odwiedzający Tydzień Designu będą mieli okazję zobaczyć, jakie korzyści Mini Living przyniesie mieszkańcom w przyszłości. Oprócz oglądania instalacji mogą też sami stać się projektantami w tak zwanym Factory Of Ideas. Zgodnie z ideą architektury partycypacyjnej, odwiedzający mają możliwość tworzenia własnych wizji miejskiej przestrzeni mieszkaniowej w postaci małych modeli. Będą one eksponowane w trakcie wystawy na „Ścianie Sławy”. W całości symbolizuje ona stale powiększające się mikrosąsiedztwo.

Instalacja Mini Living
Tegoroczna instalacja Mini Living znajduje się na przestrzeni przyległej do kompleksu budynków w Zona Tortona: odwiedzający – a nawet sami architekci – będą mogli zobaczyć tam pełnowymiarową realizację czterech różnych koncepcji mieszkalnych, zaprojektowanych we współpracy z londyńskim biurem projektowym Studiomama. Prezentowane tu są cztery różne mieszkania o powierzchni zaledwie od 15 do 20 metrów kwadratowych, ale na bardzo różnych planach i w różnych kształtach, kolorach i materiałach. Wyrażają one nie tylko indywidualną osobowość swoich mieszkańców, ale także ukazują różnorodność i zasięg tej koncepcji. Mieszkania są osadzone w przestrzeni wspólnej pełniącej na przykład takie funkcje jak kuchnia, strefa fitness i atrium. Instalacja wykorzystuje przy tym istniejącą strukturę pomieszczenia, taką jak filary i dźwigary, rozszerzając je o dodatkowe funkcje. W ten sposób w starym budynku fabrycznym powstaje własne, żywe mikrosąsiedztwo. Instalacja pokazuje jednocześnie, że w przyszłościowej architekturze miejskiej można wykorzystać nawet wnętrze pustego budynku. Puste domy towarowe, centra handlowe czy biura mogą stać się w przyszłości potencjalną przestrzenią mieszkalną.

Instalację można zwiedzać od 17 do 22 kwietnia 2018 r. podczas targów Salone del Mobile na Via Tortona 32 w Mediolanie (Włochy). 

Czym jest Mini Living?
Mini Living to inicjatywa, w ramach której Mini od 2016 roku zajmuje się rozwiązaniami architektonicznymi dla miejskich przestrzeni przyszłości. Built By All to już trzecia instalacja, dzięki której niemiecka prezentuje swoją wizję podczas Tygodnia Designu w Mediolanie. Już w ubiegłych latach firma  przedstawiła w Mediolanie instalacje Mini Living – Breathe i Mini Living – Do Disturb, będące wizjonerskimi koncepcjami współdzielonego i opartego na współpracy mieszkania, życia i pracy w mieście. W roku 2019 w Szanghaju zostanie otwarty pierwszy realnie zamieszkany projekt Mini Living: w przebudowanych budynkach przemysłowych o powierzchni prawie 8000 metrów kwadratowych powstaje innowacyjna koncepcja przestrzenna do mieszkania, życia i pracy.

 

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!