Mini Cooper w Rajdzie Dakar

LeadPhoto Mini Cooper w Rajdzie Dakar
X-raid, partner Mini Motorsport, zapowiedział wystawienie na 41. edycji Rajdu Dakar 6-17 stycznia 2019 r. pięciu samochodów MINI John Cooper Works Rally. Pięć samochodów przeszło już testy przed Dakarem, teraz są w drodze do Peru, areny najtrudniejszego długodystansowego rajdu terenowego w kalendarzu rajdowym 2019 roku.
Content

Pięć samochodów Mini JCW Rally i ich załogi są gotowe, by stawić czoło wyzwaniom peruwiańskiej pustyni i gór. 2018 był dla samochodów i załóg X-raid udanym rajdowym rokiem.

Pełen skład
Rajd Jedwabnego Szlaku 2018 (edycja rosyjska) był jednym z dwóch znaczących zwycięstw Yazeeda Al-Rajhia (KSA) i jego pilota Timo Gottschalka (GER); drugim było zwycięstwo w Rajdzie Kazachstanu. Hiszpański duet Joan „Nani” Roma i Alex Haro zdobył w 2018 roku trzy zwycięstwa – w Baja Portalegre 500, Turkmen Desert Race i Hungarian Baja. Mając na koncie zwycięstwa w Dakarze zarówno wkategorii samochodów (2014), jak i motocykli (2004), Roma liczy na kolejny sukces w Dakarze.
W trzecim samochodzie Mini JCW Rally wystartuje argentyńska załoga: Orlando Terranova i Ronnie Graue. Ich zwycięstwo w pustynnych warunkach rajdu Desafío Inca 2018 r. daje dobre szanse w Dakarze 2019, gdzie upał i piasek zdecydują o kolejności w klasyfikacji we wczesnych etapach wyścigu. Do wyżej wymienionych załóg dołączy doświadczony duet złożony z Borisa Garafulica (CHI) i pilota Filipe Palmeiro (POR). Wszystkie cztery załogi wystartują w Dakarze w barwach zespołu X-raid MINI JCW Rally. 

Piątym Mini JCW Rally w Dakarze wystartuje załoga Orlen X-raid z Jakubem Przygońskim (POL) za kierownicą i pilotem Tomem Colsoulem (BEL). Cztery zwycięstwa w dziewięciu startach dały Przygońskiemu tytuł mistrza świata w rajdach terenowych FIA 2018 – młoda gwiazda z Polski jest więc przygotowana do Dakaru 2019.

J. Przygoński: Moim celem na styczeń jest poprawienie wyniku z Dakaru 2018. Swój pierwszy Dakar ukończyłem na 15. miejscu, w roku 2017 na siódmym miejscu, a w zeszłym roku na piątym. Tom i ja jesteśmy szybcy i wypracowaliśmy w trakcie sezonu dobry rytm. W ostatnich miesiącach przejechaliśmy wiele kilometrów i jesteśmy gotowi do walki.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!