Mitsubishi i-MiEV ma już 10 lat

LeadPhoto Mitsubishi i-MiEV ma już 10 lat
Mitsubishi obchodzi 10. rocznicę wprowadzenia na rynek samochodu miejskiego o zerowej emisji spalin i-MiEV.
Content

Model i-MiEV zyskał swoją reputację nie tylko ze względu na zalety środowiskowe, ale także dzięki pojawieniu się we flotach rządowych wielu krajów, a także między innymi we flotach firm taksówkowych i w ofercie firm wynajmujących samochody. Ponadto i-MiEV okazał się ważnym środkiem transportu w sytuacjach kryzysowych, gdy niedobory paliw utrudniają korzystanie z samochodów z silnikami spalinowymi.

Układ napędowy Mitsubishi i-MiEV wykorzystano również w pojeździe użytkowym o nazwie Minicab MiEV, który został wprowadzony na rynek w 2011 roku. MMC dostarczy we wrześniu 1200 egzemplarzy tego samochodu dla Poczty Japońskiej. Mimo niewielkich rozmiarów, Minicab MiEV jest wystarczająco pojemny, by być przydatnym środkiem transportu dla firm dostarczających towary w zatłoczonych miastach.

Łączna sprzedaż Mitsubishi i-MiEV i Minicab MiEV na całym świecie osiągnęła poziom 31 000 sztuk w ciągu 10 lat od wprowadzenia na rynek (dane na koniec kwietnia 2019).

Mitsubishi i-MiEV przyspieszył także badania i rozwój elektrycznych układów napędowych marki, co doprowadziło bezpośrednio do wprowadzenia na rynek w 2013 roku Outlandera PHEV, wyposażonego w hybrydowy układ napędowy, łączący silniki elektryczne i silnik benzynowy. Outlander PHEV jest najlepiej sprzedawanym pojazdem plug-in w Europie przez 4 ostatnie lata z rzędu (2015-2018).

Model i-MiEV, wyposażony w akumulatory o pojemności 16 kWh i montowany z tyłu silnik elektryczny o niewielkich rozmiarach, uzyskuje zasięg 160 km (w cyklu NEDC oraz 105 km (w cyklu WLTP). Kompaktowe wymiary samochodu są idealne w środowisku miejskim, a starannie przemyślana koncepcja rozplanowania podzespołów pozwoliła na wygospodarowanie miejsca na wnętrze dla czterech osób.

W obliczu rosnącego popytu na samochody elektryczne MMC pracuje nad komercjalizacją systemów wymiany energii z domem V2H i siecią energetyczną V2G, aby dalej rozwijać i promować samochody elektryczne i hybrydowe plug-in (PHEV). Firma uważa to za krok w kierunku zapoczątkowania nowej ery, charakteryzującej się zintegrowanym systemem powiązań między pojazdami i ludźmi oraz społeczeństwem i środowiskiem naturalnym.

Uznanie dla Mitsubishi i-MiEV
W latach 2009 – 2010 i-MiEV w konkursie na Samochód Roku w Japonii Mitsubishi i-MiEV otrzymywał nagrody za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie najbardziej zaawansowanych rozwiązań technicznych. Układ napędowy i akumulatory pracowały pod kontrolą zaawansowanych systemów sterowania, które znacznie przewyższały wcześniej stosowane rozwiązania z tej dziedziny. Ten poziom technicznego zaawansowania konstrukcji został doceniony w 2009 roku, kiedy zintegrowany system kontroli pojazdu został ogłoszony przez Japan Automotive Hall of Fame zwycięzcą w konkursie 2009 Japan Automotive Hall of Fame Car Technology of the Year.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!