Nadchodzi Motor Show w Krakowie

LeadPhoto Nadchodzi Motor Show w Krakowie
Pojazdy autonomiczne i latające, aplikacje mobilne, car-sharing, e-mobility, pojazdy o napędzie elektrycznym, wodorowym i hybrydowym - to jedynie niektóre z atrakcji nadchodzących targów. W dniach 19-20 maja w Krakowie odbędzie sie kolejne święto motoryzacji - Targi Moto Show.
Content

Główna atrakcja wystawy
Organizator zapewnia, ze gwiazdą tegorocznej wystawy będzie z pewnością Toyota Yaris GRMN, którą po raz pierwszy w Polsce będzie można zobaczyć właśnie w EXPO Kraków. Napędzana doładowanym przez kompresor silnikiem 1.8 osiąga moc ponad 210 KM. To model wyczynowy, korzystający z osiągnięć technologicznych Toyoty, wypracowanych w Rajdowych Mistrzostwach Świata. O sportowym rodowodzie auta świadczą między innymi 17-calowe obręcze kół BBS z lekkiego stopu, tarcze hamulcowe o zwiększonej średnicy oraz umieszczona centralnie sportowa rura wydechowa. Kolorystyka nadwozia obejmuje trzy kolory – biały, czarny i czerwony, będące barwami zespołu rajdowego Toyota Gazoo Racing. 

Spotkaj i zobacz przyszłość 
Na Zwiedzających czekają też pojazdy z zaawansowanymi systemami autonomicznej jazdy, samochody z silnikami elektrycznymi, których osiągi przewyższają te oferowane przez auta z najmocniejszymi benzynowymi jednostkami, nowinki technologiczne ułatwiające kierowcom życie i gwarantujące im spore oszczędności, a także setki ultranowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych, transportowych i nowe podejście do przemieszczania się.

Eidola 
Podczas targów motoryzacyjnych Zwiedzający będą mogli zobaczyć m.in. elektryczne czterokołowce Eidola. Są przyjazne dla środowiska i niezwykle tanie w eksploatacji - pokonanie 100 km samochodem Eidola kosztuje tyle, co litr benzyny lub ropy. 

Eagle Two 
Uwagę przykuje z pewnością bolid  Eagle Two, następca Eagle One - pierwszego w Polsce pojazdu napędzanego energią słoneczną, który jest kwintesencją motoryzacyjnego jutra oraz elektryczny motocykl terenowy, skutecznie eliminujący problem zanieczyszczenia i hałasu towarzyszącego pracy silnika spalinowego. Organizatorzy przygotowali również pokaz autonomicznej jazdy, w której specjalistyczny system czuwa nad bezpieczeństwem kierowcy, pasażerów i uczestników ruchu drogowego. Na bieżąco monitoruje otoczenie pojazdu korzystając z kamer 360 stopni. Jeśli samochód natrafi na przeszkodę najpierw poinformuje o niej kierującego, a następnie jeśli nie zauważy żadnej reakcji, sam zahamuje. 

Tuning, goście specjalni i specjalne pokazy 
Dla zwiedzajacych oragnizator zapewnie również wiele innych atrakcji:

- rozbudowana i atrakcyjna w tym roku Strefa Tuning Show z niespotykanymi i egzotycznymi projektami zarówno z Polski, jak i zagranicy;
- pokazy driftu, przygotowane przez TurboWorks Drift Team – największą drużynę driftingową w Polsce, składającą się z zawodników startujących w ligach Drift Masters, Driftingowych Mistrzostwach Polski, lidze Drift Open oraz wielu innych imprezach oraz driftu ekologicznego, w którym kluczem do sukcesu wcale nie jest wysoka prędkość, lecz techniczne opanowanie pojazdu i bezpieczne wyprowadzenie go z poślizgu;
- spotkania z gośćmi specjalnymi – ikonami motorsportu, w tym Rafałem Sonikiem i topowymi tunerami – m.in. braćmi Collins oraz Wojciechem „Wojtsenem” Malągiem;
- zawody dla najlepszych kierowców ciężarówek i autobusów walczących o miejsce w reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata Kierowców Zawodowych UICR.

 

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!