Nissan demonstruje możliwości samochodów elektrycznych

LeadPhoto Nissan demonstruje możliwości samochodów elektrycznych
Największy w Europie Środkowo-Wschodniej system miejskiego car-sharingu oparty o auta elektryczne, rozbudowana sieć stacji ładowania samochodów w całej Polsce, a nawet pierwsza w historii wyprawa „elektrykiem” przez Afrykę – to tylko najważniejsze z ogłoszonych przez Nissana na targach EkoFlota projektów, które marka zamierza wspierać w najbliższych miesiącach.
Content

Rola samochodów elektrycznych wzrasta nie tylko dzięki rosnącej grupie konsumentów ceniących ekologiczny styl życia, ale również poszerzaniu możliwości i korzyści, jakie wiążą się z posiadaniem tego typu pojazdów. Jednocześnie, jak pokazują przykłady zaprezentowane przez Nissana podczas Targów EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność, samochody elektryczne doskonale sprawdzają się w wielu rolach, również jako auta dla biznesu.

Wbrew stereotypom rola samochodów elektrycznych nie musi ograniczać się wyłącznie do funkcji tradycyjnego środka transportu. Z jednej strony tego typu auta mogą pełnić rolę jednego z filarów miejskiego systemu komunikacji, z drugiej doskonale sprawdzają się jako pojazdy dla flot. Nasi partnerzy wykorzystują pojazdy elektryczne w branży kurierskiej, taksówkarskiej, a nawet chłodniczej. Pokazuje to, jak wielofunkcyjne mogą być współczesne pojazdy elektryczne – mówi Dorota Pajączkowska, PR Manager marki Nissan w Polsce.

Równocześnie sytuacja na polskim rynku wygląda bardzo często inaczej niż na Zachodzie Europy czy w USA. Obawy o ograniczony zasięg oraz brak odpowiedniej infrastruktury w wielu przypadkach skutecznie uniemożliwiają zakup samochodu elektrycznego. Projekty zaprezentowane przez Nissana doskonale pokazują, że marka rozumie obawy kierowców i chce skutecznie im przeciwdziałać. Wśród inicjatyw, ogłoszonych przez firmę podczas Targów EkoFlota znalazł się program car-sharingu we Wrocławiu, oparty o flotę 200 elektrycznych Nissanów, wsparcie w instalacji 200 stacji ładowania do 2020 roku oraz wyprawa samochodem elektrycznym przez Afrykę.

Pozycja światowego lidera w sprzedaży pojazdów elektrycznych zobowiązuje. Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy dopiero na początku drogi do wykorzystania pełnego potencjału elektromobilności. Z tego powodu już dzisiaj, wspólnie z naszymi partnerami, realizujemy projekty, które pozwolą nie tylko na przełamanie mitów na temat aut elektrycznych, ale również umożliwią lepsze poznanie ich możliwości szerszej grupie klientów, zarówno indywidualnych jak i flotowym – dodaje Dorota Pajączkowska.

Miejska Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych VOZILLA

We flocie systemu, startującego 4 listopada we Wrocławiu, działać będzie docelowo 190 Nissanów LEAF oraz 10 elektrycznych vanów e-NV200. Użytkownicy będą mogli jeździć buspasami, korzystać ze specjalnych miejsc parkingowych oraz wjeżdżać w strefy standardowo zamknięte dla pojazdów spalinowych. Wypożyczenia pojazdów będą realizowane w systemie free floatingu, czyli auta na minuty. Dla kierowcy oznacza to usługę „all inclusive” – w ramach opłaty zawarte są koszty rezerwacji, jazdy oraz parkowania.

Miejska Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych VOZILLA jest efektem podpisanej w lutym br. umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym między samorządem Wrocławia a operatorem systemu, firmą Enigma. Umowa obowiązuje przez 5 lat.

Electric Explorer African Challenge 2018

Pierwsza w historii podróż przez Afrykę elektrycznym samochodem, w której za kierownicą zasiądzie znany polski podróżnik Arkady Paweł Fiedler, którego wspierać będzie fotograf i operator Albert Wójtowicz. Głównym bohaterem ich wyjątkowej ekspedycji został Nissan LEAF. Pojazd nie zostanie podany żadnym modyfikacjom, będzie taki sam jak auto, które można nabyć w salonie.

Wyprawa rozpocznie się w lutym 2018 roku i poprowadzi trasą z Kapsztadu do Europy wzdłuż Afryki Zachodniej, przez Republikę Południowej Afryki, Namibię, Angolę, Demokratyczną Republikę Konga, Kongo, Gabon, Kamerun, Nigerię, Benin, Burkina Faso, Mali, Senegal, Gambię, Mauretanię i Maroko, a następnie przez zachodnią Europę, aż do Polski.

Greenway Infrastructure Poland

Projekt, nadzorowany przez firmę Greenway Infrastructure Poland zakłada instalację do 2020 roku prawie 200 stacji ładowania, wśród nich 10 ultraszybkich i 135 szybkich. Stacje zlokalizowane zostaną przy głównych traktach komunikacyjnych, łącząc tym samym największe polskie miasta siecią punktów do ładowania pojazdów elektrycznych. Docelowo wszystkie stacje nie powinny być oddalone od siebie o więcej niż 85 kilometrów.

W ramach współpracy, podjętej pomiędzy Nissanem a Greenway, kierowcy otrzymają praktyczne wskazówki, jak efektywnie ładować auto w sieci Greenway oraz informacje o uruchomionych już punktach zasilania elektryków w punktach dealerskich Nissana. Dowiedzą się także, jak zarejestrować się w sieci, aby korzystać z ładowania nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach Europy. Kontynuacją wspólnych działań będzie dołączenie w przyszłości punktów dealerskich marki do listy lokalizacji, w których będzie można naładować samochody elektryczne w ramach sieci Greenway.

Targi EkoFlota

II Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność odbywają się w dniach 6‑7 października w Warszawie. Pierwszy dzień przeznaczony został dla profesjonalistów, którzy wzięli udział m.in. w Konferencji E-Mobility: Elektromobilność, Energia Odnawialna, Zrównoważony Transport. Głównym tematem był rozwój rynku pojazdów elektrycznych i infrastruktury w Europie Środkowo-Wschodniej. Sobota będzie z kolei dniem otwartym, w którym mogą bezpłatnie wziąć udział wszystkie osoby zainteresowanie nowoczesnymi technologiami, motoryzacją i "zielonym" stylem życia.

Poza ofertą marek motoryzacyjnych w trakcie II Międzynarodowych Targów EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność prezentowane są nowoczesne rozwiązania, związane z szeroko rozumianą mobilnością i ochroną środowiska, m.in. stacje ładowania pojazdów oraz rowery i skutery elektryczne. Swoją strefę mają także koła naukowe polskich uczelni.

Organizatorem targów jest magazyn "Menadżer Floty: Forum Biznesowe".

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!