Nissan LEAF na czele 29. Biegu Niepodległości

LeadPhoto Nissan LEAF na czele 29. Biegu Niepodległości
Prawie każdy entuzjasta biegania ceni sobie trening na świeżym powietrzu. W dużych miastach często wiąże się to jednak z koniecznością pokonywania kolejnych kilometrów wzdłuż ulicy. Uczestnicy 29. Biegu Niepodległości będą mieli okazję przekonać się, jak komfortowe jest bieganie w otoczeniu samochodów bezemisyjnych.
Content

Bieg Niepodległości tradycyjnie wyróżnia się niezwykłą oprawą, która sprawia, że dla wielu osób są to ulubione zawody na dystansie 10 kilometrów. Podczas tegorocznej edycji, jak co roku, uczestnicy ubrani w koszulki w narodowych barwach utworzą polską flagę. Tym razem na jej czele staną dwa „ubrane” w narodowe barwy Nissany LEAF, które poprowadzą biegaczy od startu do mety.

Samochody elektryczne są doskonałym wyborem dla osób aktywnych, dbających o środowisko oraz ceniących wysoki komfort podróżowania w mieście. Wielu z nich to uczestnicy 29. Biegu Niepodległości, dlatego też cieszymy się, że Nissan LEAF 11 listopada będzie mógł poprowadzić biegaczy na drodze do ich rekordów życiowych – mówi Dorota Pajączkowska, PR Manager marki Nissan w Polsce.

Ekologia na topie

Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne jako ekologiczny środek do przemieszczania się w miejskim zgiełku. Ich napęd nieemitujący do atmosfery szkodliwych substancji jest bardzo często odpowiedzią na potrzeby osób, dla których kwestie związane z ekologią są niezwykle ważne. Dynamiczny rozwój tego rodzaju pojazdów sprawia, że w niedalekiej przyszłości aktywni mieszkańcy dużych miast, którzy są często zmuszeni do biegania wzdłuż tras o dużym natężeniu ruchu, będą mogli ćwiczyć w znacznie cichszym i bezpieczniejszym dla zdrowia otoczeniu.

Biegacze są w wielu aspektach podobni do kierowców aut elektrycznych. Osoby przygotowujące się do zawodów na 10 km, półmaratonu lub maratonu realizują wiele ćwiczeń interwałowych, aby w odpowiednim momencie biegu – zgodnie z przyjęta taktyką – móc przyspieszyć. Analogicznie – kierowcy elektryków przez większość czasu jeżdżą spokojnie, zgodnie z przyjętym tempem, ale gdy trzeba włączyć się do ruchu lub wyminąć inny samochód, korzystają z ogromnego atutu swoich pojazdów, jakim jest dostępny od samego początku maksymalny moment obrotowy, gwarantujący znakomite przyspieszenie – dodaje Dorota Pajączkowska.

Filozofia elektrycznego ekosystemu

Lata doświadczeń oraz pozycja światowego lidera umożliwiły Nissanowi opracowanie wizji rozwoju, w której samochód elektryczny jest tylko jednym z czterech filarów działania. Pierwszy z nich opiera się na wprowadzaniu pojazdów nie tylko oferujących większy zasięg, ale również będących częścią większego ekosystemu, w tym szerokiej sieci stacji ładowania, czyli infrastruktury, której rozwój stanowi podstawę drugiego filaru wizji marki. Kolejne elementy to wprowadzanie nowych rozwiązań w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych i magazynowania energii. Istotna dla ewolucji ekologicznych działań jest także wizja zapewnienia bezpłatnej energii do ładowania samochodów elektrycznych z wykorzystaniem innowacyjnej technologii dwukierunkowego przepływu energii.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!