Nowocześnie na plaży, czyli ID Buggy.

LeadPhoto Nowocześnie na plaży, czyli ID Buggy.
Buggy, inspirowane klasycznymi buggy z lat 60. przystosowanymi do jazdy po plażach, ma za zadanie pokazać wszechstronność modułowej platformy podłogowej opracowanej dla samochodów elektrycznych (MEB).
Content

ID Buggy pozwala na odłączenie nadwozia wykonanego z materiału kompozytowego od platformy podłogowej MEB, co otwiera ogromne możliwości dla innych producentów, tak jak to było w wypadku oryginalnego zestawu firmy Meyers Manx na potrzeby konstrukcji pierwszych buggy.

Nadwozie bez dachu i drzwi sprawia, że Buggy jest przygotowane do podróżowania po plaży. Terenowe wyposażenie obejmuje seryjne 18-calowe koła z oponami BFGoodrich All-Terrain T/A w rozmiarze 255/55 z przodu i 285/60 z tyłu, a także solidne zabezpieczenie podwozia w postaci aluminiowych płyt. Dwa wytrzymałe ucha do holowania, wykonane ze stali i lakierowane na czerwono, zintegrowano ze zderzakami. Wzmocniona rama przedniej szyby i tylny pałąk zapewniają ochronę na wypadek dachowania.

Volkswagen podaje, że kabina Buggy ma minimalistyczny wygląd i wykonano ją z wodoodpornych materiałów. Sześciokątną kierownicę, pokrytą wodoodporną skórą Nappa, wyposażono w dotykowe elementy sterujące. Cyfrowy zestaw wskaźników zapewnia porządek na desce rozdzielczej. Pomimo niedużego rozstawu osi modelu studyjnego, dwoje pasażerów ma mieć w Buggy dużo miejsca do dyspozycji.

Bezemisyjny układ napędowy Buggy składa się z elektrycznego silnika zamontowanego przy tylnej osi razem z układem sterującym i z jednobiegową przekładnią oraz z płaskiego akumulatora wysokiego napięcia, o pojemności 62 kWh, umieszczonego w podłodze samochodu, aby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca. Silnik elektryczny generuje moc 204 KM i maksymalny moment obrotowy o wartości 310 Nm, dostępny od chwili ruszenia z miejsca. Według normy WLTP zasięg ID. BUGGY wynosi 250 kilometrów. Model studyjny przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,2 sekundy. Maksymalna prędkość jest elektronicznie ograniczona do 160 km/h.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!