Nowy kierowca zespołu Renault Sport Formula One

LeadPhoto Nowy kierowca zespołu Renault Sport Formula One
Renault Sport Formula One Team potwierdza, że z początkiem sezonu 2019 Daniel Ricciardo, podobnie jak Nico Hülkenberg, będzie kierowcą RS F1. Dwudziestodziewięcioletni Daniel, pochodzący z Perth w Australii dołącza do Renault Sport Formula One Team na dwa kolejne sezony.
Content

Ricciardo nie pierwszy raz z Renault
Daniel Ricciardo wygrał siedmiokrotnie Grand Prix i 29 razy stawał na podium. Bardzo dobrze zna Renault, ponieważ brał udział w kilku Junior Series Renault w latach 2007-2011, a od 2014 roku uczestniczy w pracy nad silnikami francuskiego producenta. 

Cel – zdobycie mistrzostwa
Z zakontraktowaniem nowego kierowcy wiążą się duże nadzieje.Renault postanowiło wrócić do Formuły 1, stawiając sobie za cel zdobycie tytułu mistrza świata. Podpisanie kontraktu z Danielem Ricciardo jest wyjątkową okazją, by zbliżyć się do tego celu i Renault nie mogło jej zmarnować. Cieszymy się i witamy Daniela w naszym teamie, który jest jeszcze na etapie tworzenia, ale ma motywację jak nigdy– mówi Jérôme Stoll, prezes Renault Sport Racing. 

Daniel Ricciardo pod wrażeniem
Sytuację skomentował również sam kierowca. To bez wątpienia jedna z najtrudniejszych decyzji, które musiałem podjąć w swojej karierze, ale myślę, że to dla mnie dobry moment na nowe wyzwania. Wiem, że jeszcze dużo pracy przede mną, by umożliwić Renault realizację celu w osiągnięciu jak najwyższego poziomu. Byłem pod wrażeniem postępu, który dokonał się w zaledwie dwa lata i wiem, że gdy Renault wyznacza sobie cel, urzeczywistnia go za każdym razem. Mam nadzieję, że pomogę Renault na tej drodze, na torze i nie tylko – mówi Daniel Ricciardo.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!