Opel Mokka z fabryczną instalacją LPG

LeadPhoto Opel Mokka z fabryczną instalacją LPG
LPG to nie tylko ulga dla portfela, ale także dla środowiska. Opel Mokka wyposażony w fabryczną instalację na to paliwo emituje średnio 13% mniej szkodliwego CO2 niż wersja benzynowa.
Content

Opel Mokka, popularny mały SUV, jest teraz dostępny od ręki nie tylko z tradycyjnymi silnikami napędzanymi benzyną i olejem napędowym, ale także w wariancie zasilanym płynnym gazem LPG.

Ceny wariantu LPG w Polsce będą znane w grudniu, kiedy będzie można składać pierwsze zamówienia na tą wersję. W trybie jazdy LPG silnik 1.4 Turbo o mocy 103 kW/140 KM spala 7,7 l gazu na 100 km (cykl mieszany) i emituje CO2 na poziomie jedynie 124 g/km. Ekologiczna Mokka LPG spełnia już europejskie standardy emisji Euro 6, które zaczną niebawem obowiązywać. Niskie zużycie paliwa, niski poziom emisji — dzięki tym atutom Mokka zyskała nazwę „ecoFLEX”, która cechuje także pozostałe modele Opla, od Corsy aż po Zafirę Tourer. Co więcej, w porównaniu do wersji benzynowej Mokka 1.4 LPG gwarantuje oszczędność kosztów paliwa wynoszącą około 50%.

Silnik LPG dla Mokki jest produkowany na liniach wspólnych dla większej liczby modeli, w ramach których układy LPG są instalowane w jedenastu modelach marki: Insignia (cztero- i pięciodrzwiowe sedany, Sports Tourer), Astra (pięciodrzwiowa i Sports Tourer), Corsa (trzy- i pięciodrzwiowa), ADAM, Meriva, Zafira Tourer i Mokka.

Mokka staje się coraz bardziej popularna w Europie: w Finlandii i Norwegii jest liderem w swoim segmencie, z kolei w Niemczech, Zjednoczonym Królestwie, Austrii, Belgii, Irlandii, Szwajcarii i we Włoszech zajmuje drugie miejsce.

Jednostka 1.4 Turbo 103 kW/140 KM LPG pracuje w trybie dwupaliwowym z aktywowanym zbiornikiem benzyny. Zbiornik LPG jest w stanie pomieścić 34 l. Z kolei zbiornik benzyny ma pojemność 53 l. W trybie dwupaliwowym samochód może pokonać nawet 900 km. Zbiornik LPG został zgrabnie umieszczony we wnęce na koło zapasowe z tyłu samochodu, przy zachowaniu nienaruszonej pojemności bagażnika. Za pomocą przycisku kierowca płynnie przełącza pomiędzy trybem benzynowym i LPG. Na przednim panelu instrumentów znajduje się wskaźnik zakresu jazdy, który pokazuje poziom zużycia benzyny i LPG.

Osoby planujące dalsze wyjazdy swoją dwupaliwową Mokką nie powinny się obawiać o niski zasięg na samym LPG, gdyż w Europie stworzono rozległą infrastrukturę obejmującą około 35.000 stacji oferujących ciekły gaz.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!