Peugeot 508 upodabnia się do 308

LeadPhoto Peugeot 508 upodabnia się do 308
PEUGEOT zaprezentował w Londynie odmienioną wersję swojego flagowego modelu z segmentu D. Model zyskał zupełnie nową stylistykę przodu i grilla, która stanie się wyróżnikiem wszystkich przyszłych modeli producenta oraz innowacyjnymi elementami wyposażenia, takimi jak ekran dotykowy, kamera cofania czy czujniki monitorujące tzw. martwą strefę.
Content

Debiutujący na Salonie w Paryżu w 2010 roku PEUGEOT 508, pojawił się w salonach sprzedaży na początku 2011 roku. Początkowo model dostępny był w klasycznych wersjach sedan oraz kombi. Jednak już rok później oferta wzbogaciła się o odmianę z napędem Hybrid4.

Nowy PEUGEOT 508 uosabia ambicje francuskiego producenta, dotyczące repozycjonowania gamy modelowej w górę oraz jeszcze wyższego poziomu jakości i zmiany wizerunku w skali globalnej. Od chwili premiery na całym świecie, nabywców znalazło 370 tys. egzemplarzy modelu 508, który produkowany jest we Francji i Chinach. W Państwie Środka, które od 2013 roku stanowi największy rynek zbytu tego modelu, sprzedaje się łącznie 36% wszystkich Peugeotów 508.

Nowa atrapa chłodnicy stanowi niezwykle istotny element stylistyczny modelu 508. Poprowadzony bardziej pionowo nowy grill, z centralnie od tej pory umieszczonym logotypem Lwa, stanowi ukłon w stronę słynnych poprzedników z serii „5” i pozwala na wprowadzenie jednolitej stylistyki przodu nadwozia.

Zmianom uległo również wnętrze pojazdu. Na desce rozdzielczej znalazło się miejsce dla 7-calowegoekranu dotykowego, który umożliwia intuicyjną obsługę większości systemów pokładowych. Dzięki temu panel środkowy nie jest nadmiernie przeładowany przyciskami, a w konsoli środkowej udało się wygospodarować przestrzeń na nowy, zamykany schowek.

Kierowca widzi przed sobą nowoczesny, funkcjonalny panel instrumentów. Dodatkowo kierujący ma również do dyspozycji wysuwany, kolorowy wyświetlacz HUD, na którym pojawiają się najistotniejsze informacje dotyczące jazdy i nawigacji.

Wraz z nową wersją modelu 508 na rynku zadebiutuje nowy silnik benzynowy 1.6 THP 165 KM S&S, który spełnia wymogi normy Euro 6. Jednostka ta może współpracować z sześciostopniową przekładnią manualną lub nową sześciostopniową skrzynią automatyczną EAT6. 165-konny silnik zastępuje motor 1.6 THP (156 KM, Euro 5) i umożliwia ograniczenie poziomu emisji CO2 nawet do 129 g/km (6-stopniowa przekładnia manualna), podczas gdy najlepszy wynik notowany przez silnik poprzedniej generacji wynosił 144 g/km.

Wśród silników wysokoprężnych królować będą jednostki z rodziny BlueHDi, czyli motor 2.0 BlueHDi (150 KM, 6-stopnowa przekładnia manualna), który w wersji sedan i kombi emituje zaledwie 105 g CO2 na kilometr i w swojej klasie mocy oraz segmencie nie ma sobie pod tym względem równych, oraz nowa jednostka 2.0 BlueHDi (180 KM, przekładnia automatyczna EAT6), która w wersji sedan emituje111 g CO2 na kilometr.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!