Pierwszy w Europie salon AMG powstał w Polsce

LeadPhoto Pierwszy w Europie salon AMG powstał w Polsce
W Gdańsku otwarto pierwszy w Europie salon sportowej marki Mercedesa – Mercedes-AMG Brand Center Gdańsk. To dopiero czwarta tego typu placówka na świecie. Pozostałe znajdziemy w Tokio, Pekinie i Sydney. Do otwarcia salonu niemiecką markę skłoniła bardzo dobra sprzedaż sportowych modeli ze znaczkiem AMG w Polsce.
Content

Zlokalizowany przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku salon składa się z dwóch pięter i można w nim obejrzeć 16 samochodów. Na parterze znalazły się SUV-y i modele otwierające ofertę marki, natomiast na piętrze zaaranżowano specjalną strefę do prezentacji najdroższych aut marki. Charakterystyczną cechą salonu jest „AMG Eye” – ogromna witryna wystawowa. W tej części, której powierzchnia sięga 720 metrów kwadratowych znajdziemy też specjalną podłogę, która ma imitować asfalt.

Na oficjalnym otwarciu salonu można było spotkać szefa Mercedes-AMG, Tobiasa Moersa. „Otwarcie Mercedes-AMG Brand Center w Gdańsku stanowi odpowiedź na potencjał wzrostu sprzedaży naszych samochodów sportowych i o wysokich osiągach na polskim rynku (…)” - tłumaczył wybór lokalizacji.

Zdjęcia: Mercedes

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!