Porsche GT3 Cup w Czechach

LeadPhoto Porsche GT3 Cup w Czechach
Czwarta runda wyścigów Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe to koncertowa jazda Christofera Ramireza z Meksyku. Wysoko był Andrzej Lewandowski, który zacięcie walczy z meksykaninem o mistrzowski tytuł.
Content

Tym razem kierowcy zjechali się na czeski tor wyścigowy Autodrom Most. W grupie pojawiło się 14 zawodników z Polski, Niemiec, Turcji, Czech i Meksyku. Bohaterem weekendu był z pewnością Christofer Ramirez, który zwyciężył zarówno w sesji treningowej, kwalifikacjach, jak i obu wyścigach. Zacięcie walczył z nim Andrzej Lewandowski, który w klasyfikacji generalnej po trzech rundach (na Torze Poznań, Hungaroring i ponownie Tor Poznań) zajmował drugą pozycję. Piątkowa, przeprowadzona na mokrej nawierzchni sesja treningowa sprawiła zawodnikom sporo kłopotu. Deszcz padał tak obficie, że piątkowa sesja kwalifikacyjna została przełożona na sobotni poranek. W kwalifikacjach ponownie doskonale zaprezentował się Ramirez, który w niewielką przewagą nad Lewandowski wywalczył pole position. Z drugiego rzędu startowali Stafen Biliński i Vladimir Hladik.

Pierwszy, sobotni wyścig wygrał Ramizer, przed Bilińskim, a na trzeciej pozycji uplasował się Lewandowski, który do prowadzącego stracił 19 sekund. Do niedzielnej rywalizacji w Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe pierwsze czwórka startowała w takiej samej kolejności. Niestety tuż po starcie z wyścigiem pożegnali się Biliński oraz Budzyński. Walka rozegrała się między Lewandowskim, a Ramirez. Po zaciętej walce, pierwszy na linii mety zameldował się Ramirez, przed Lewandowskim (strata do prowadzącego 9.921 s) i Hladikiem (strata 16.301 s). Po czterech eliminacjach prowadzi Ramierez, przed Lewandowski i Bilińskim.