Porsche Impact - liczymy dwutlenek węgla

LeadPhoto Porsche Impact - liczymy dwutlenek węgla
Prorsche oferuje teraz kalkulator emisji Porsche Impact – narzędzie, które umożliwia klientom wyliczenie i zrównoważenie śladu węglowego ich Porsche w oparciu o pokonywany przebieg oraz model i wersję samochodu. Od pewnego czasu podobne programy równoważenia jednostkowej emisji dwutlenku węgla funkcjonują już dla podróżujących samolotami czy pociągami.
Content

Porsche Impact
Dzięki Porsche Impact klient – na podstawie zadeklarowanego rocznego przebiegu – może określić ilość dwutlenku węgla, jaką emituje jego pojazd, oraz poziom wkładu finansowego potrzebnego do jej neutralizacji. Wkład ten zostanie przeznaczony na wsparcie projektów związanych z ochroną środowiska. Kierowca Porsche sam decyduje, który z nich chce wesprzeć. Dostępne projekty koncentrują się na energii wodnej i słonecznej, a także na ochronie lasów oraz różnorodności gatunków. Wszystkie uzyskały międzynarodowe certyfikaty i są realizowane w regionach, w których istnieje istotny potencjał w zakresie ochrony środowiska i klimatu – na terenie USA, Meksyku, Wietnamu oraz Zimbabwe. Dzięki temu klienci Porsche mogą przyczynić się do przywrócenia równowagi w zakresie neutralności węglowej. Wkrótce do oferty programu Porsche Impact dołączą projekty z Chin i Europy.

Również sama firma Porsche korzysta z tego mechanizmu – od końca listopada program neutralizacji emisji obejmuje całą flotę jej pojazdów służbowych, czyli około 6100 samochodów, w tym oczywiście auta wyścigowe. Przykładowo, w przypadku egzemplarza aktualnej generacji Cayenne, który co roku pokonuje średnio 15 tysięcy km, wkład kompensacyjny wynosi 62,70 euro rocznie.

W Niemczech, Wielkiej Brytanii i Polsce
Obecnie z Porsche Impact – w ramach pilotażowego projektu – mogą korzystać klienci z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Polski. W ciągu najbliższych miesięcy program kompensacji zostanie wprowadzony na kolejne rynki. Więcej informacji można uzyskać na stronie porsche.pl/porsche-impact.

Porsche ma długą tradycję uwzględniania zrównoważonego rozwoju w swoich aktywnościach – co demonstruje na przykład fakt, że ponad 70% spośród wszystkich wyprodukowanych samochodów Porsche wciąż jeździ po drogach całego świata. Już na początku lat 70. producent rozprawił się z rdzą – wprowadzając do produkcji blachy stalowe cynkowane ogniowo, zapewnił długoterminową ochronę antykorozyjną. A jeśli już samochód Porsche musi zostać poddany recyklingowi, zastosowane komponenty i materiały sprawiają, że w 85% nadaje się do przetworzenia i powtórnego użycia. Producent premium z Zuffenhausen wprowadził wiele innowacji, takich jak wysokowydajne katalizatory spalin z metalu. W ten sposób dowodzi, że zawsze wypełnia swoją pionierską rolę – również w dziedzinie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. 

Ponadto firma robi wszystko, co w jej mocy, aby uniknąć emisji dwutlenku węgla lub przynajmniej ją ograniczyć. Uwzględnia przy tym cały łańcuch tworzenia wartości: od dostawców, przez produkt, aż po sprzedaż oraz recykling. Obecnie do produkcji i logistyki kolejowej producent wykorzystuje w 100% „zieloną" energię.

W rozwoju pojazdów Porsche nigdy nie skupiało się wyłącznie na ich wydajności, ale także na minimalizacji emisji spalin i zużycia paliwa – na przykład najnowsza generacja Porsche 911 Carrera zużywa o 10% mniej benzyny, dzięki czemu produkuje o 10% mniej CO2.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!