Porsche ma nowego ambasadora w Polsce

LeadPhoto Porsche ma nowego ambasadora w Polsce
Łukasz Czepiela, który właśnie zdobył tytuł mistrza świata Red Bull Air Race w klasie Challenger, będzie nowym ambasadorem Porsche w Polsce. Pochodzący z Rzeszowa pilot będzie startował w zawodach z logo marki na kombinezonie i samolocie.
Content

Kolejny w gronie
– Dzięki mistrzowskiej precyzji w działaniu, doskonałej technice i emocjom związanym z prędkością Łukasz Czepiela idealnie uosabia DNA samochodów Porsche – mówi Wojciech Grzegorski, dyrektor marki Porsche w Polsce. – Cieszymy się bardzo, że możemy powitać mistrza w gronie ambasadorów marki, w którym są już Jimek, Marcin Gortat i Wojciech Modest Amaro – dodaje Grzegorski.

Miłość do akrobacji
Łukasz Czepiela zakochał się w akrobacjach lotniczych, kiedy w wieku 6 lat pojechał z ojcem na pokazy w podrzeszowskiej Jasionce. 15 lat później zobaczył na żywo pokazy Red Bull Air Race. Musiała jednak minąć kolejna dekada, zanim jako pierwszy Polak dostąpił zaszczytu wystąpienia w tej najbardziej znanej na świecie rywalizacji samolotowych akrobatów. Od czterech lat (z roczną przerwą) pnie się coraz wyżej w górę klasyfikacji. Przed rokiem zakończył sezon na trzecim miejscu. W tym roku, po pełnym emocji finałowym wyścigu w amerykańskim Fort Worth, stanął na najwyższym stopniu podium. Pokonał swojego najgroźniejszego rywala o zaledwie 0,052 sekundy!

W przerwach pomiędzy wyścigami Czepiala był w tym roku regularnym gościem na torze Silesia Ring, na którym odbywały się jazdy w ramach programu Porsche Experience. Korzystał z faktu, że tor powstał z wydzielenia części dawnego lotniska wojskowego w Kamieniu Śląskim, a pozostała połowa pasa startowego wciąż służy za lądowisko dla samolotów.

Na co dzień Łukasz Czepiela pracuje jako pilot samolotów pasażerskich w jednej z linii lotniczych.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!