Porsche otwiera 100. stację szybkiego ładowania

LeadPhoto Porsche otwiera 100. stację szybkiego ładowania
Kilka miesięcy przed światową premierą modelu Taycan, pierwszego całkowicie elektrycznego samochodu sportowego Porsche, do linii mety zbliża się także rozwój infrastruktury ultraszybkiego ładowania IONITY w Europie. Spółka joint venture Porsche i Audi w ramach Grupy Volkswagen, a także firm BMW, Daimler i Ford, kilka dni temu otworzyła setną stację ładowania o wysokiej mocy (HPC – High Power Charging Point).
Content

Obiekt zlokalizowany w Rygge w Norwegii oferuje łącznie sześć punktów ładowania i korzysta z najnowocześniejszej techniki ładowania o mocy 350 kW oraz europejskiego standardu ładowania European Charging Standard Combined Charging System (CCS). Trwa przygotowanie do uruchomienia sześciu kolejnych, a w razie potrzeby przestrzeń pozwala na rozbudowę do 18 stacji HPC.

Cieszymy się z kolejnego istotnego kamienia milowego w rozwoju IONITY. Rygge jest idealnym miejscem na postój i ładowanie dla osób podróżujących z Oslo do Göteborga, Malmø, Kopenhagi i Hamburga. Najnowsza generacja ultraszybkich stacji ładowania o mocy 350 kW to obecnie »ostatni krzyk«, jeśli chodzi o ładowanie o wysokiej mocy. Kierowcy mogą cieszyć się znacznie krótszym czasem ładowania, zależnie od pojemności akumulatora samochodu – mówi dr Marcus Groll, dyrektor operacyjny IONITY.

95% z 400 docelowych stacji z umowami
Obok setnej stacji (HPC) trwa budowa kolejnych 51 obiektów. W Niemczech obecnie działają 24 stacje z co najmniej czterema dostępnymi punktami ładowania, a w planach jest 11 kolejnych. W całej Europie do 2020 r. powstanie 400 stacji. Na około 95% planowanych stacji podpisano już umowy z właścicielami poszczególnych terenów.

Spółka IONITY z siedzibą w Monachium została założona w 2017 r.; to wspólne przedsięwzięcie BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company oraz Volkswagen Group, w tym Audi i Porsche. Misją IONITY jest zbudowanie rozległej i niezawodnej sieci ładowania o dużej mocy (HPC) dla pojazdów elektrycznych w Europie, tak aby pozwolić ich użytkownikom na komfortowe pokonywanie dalekich tras. Dzięki współpracy z silnymi partnerami IONITY zdołało zapewnić sobie atrakcyjne lokalizacje – krajowe i międzynarodowe.

Taycan oferuje kilka opcji ładowania
Porsche Taycan zadebiutuje we wrześniu, a wprowadzenie modelu na rynek planowane jest jeszcze przed końcem tego roku. Pierwszy czysto elektryczny samochód sportowy Porsche ma oferować zasięg wynoszący około 500 km (według NEDC), a żeby naładować go energią wystarczającą do przejechania 100 km według producenta wystarczą zaledwie 4 minuty. Na całym świecie już ponad 20 tysięcy osób wyraziło poważne zainteresowanie zakupem modelu i wpłaciło w tym celu depozyt.

Wraz z modelem Taycan kształtujemy przyszłość elektromobilności na wszystkich poziomach – mówi Detlev von Platen, członek zarządu ds. sprzedaży i marketingu w Porsche AG. Obejmuje to inteligentny ekosystem ze skoordynowanymi opcjami ładowania – w domu i w podróży. Nie tylko rozbudowujemy infrastrukturę ładowania w Europie z pomocą IONITY, ale tworzymy także infrastrukturę szybkiego ładowania w naszych Centrach Porsche na całym świecie i (instalujemy) urządzenia do ładowania w popularnych miejscach, takich jak hotele i restauracje.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!