Porsche po pierwszych testach nowego bolidu

LeadPhoto Porsche po pierwszych testach nowego bolidu
Kierowca fabryczny Porsche Neel Jani pokonał wczoraj pierwsze kilometry za kierownicą nowego bolidu Formuły E na terenie ośrodka testowego Porsche w Weissach. To ważny krok na drodze do debiutu fabrycznej ekipy producenta sportowych samochodów w szóstym sezonie mistrzostw Formuły E ABB - 2019/20.
Content

Pierwszy przejazd z nowo opracowanym, w pełni elektrycznym napędem Porsche odbył się bez żadnych incydentów i dostarczył cennych informacji, które – podczas intensywnych testów w ciągu najbliższych kilku miesięcy – pomogą inżynierom wyścigowym przygotować bolid do pierwszego wyścigu Formuły E.

Jestem bardzo dumny, że to ja zasiadłem za kierownicą bolidu Formuły E w trakcie jego pierwszego pojazdu. To nie tylko wielki zaszczyt, ale i ekscytujące wyzwanie. Wchodzimy na nowe terytorium. Czułem się fantastycznie. I wszyscy w zespole czują to samo: ten projekt naprawdę nabiera rozpędu. W trakcie wdrożenia unikaliśmy maksymalnych obciążeń, jednak pierwsze wrażenie – zarówno co do zespołu napędowego, jak i samochodu – było bardzo dobre. Nie mogę się doczekać kolejnych testów - mówi szwajcarski kierowca Porsche, Neel Jani.

Malte Huneke, kierownik techniczny projektu, dodaje: Rozwój bolidu Formuły E, w pełni zoptymalizowanego w zakresie efektywności i lekkiej konstrukcji, stanowi dla zespołu naszych inżynierów ogromne wyzwanie. Gdy po raz pierwszy zobaczyliśmy bolid w akcji, dostaliśmy gęsiej skórki. Wymagania dotyczące efektywności i masy układu napędowego w Formule E bardzo różnią się od rozwoju projektów produkcyjnych. Teraz krok po kroku będziemy zbliżać się do wartości granicznych – co jest kluczowe pod kątem rywalizacji w Formule E.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!