Renault z nagrodą Światowego Forum Ekonomicznego

LeadPhoto Renault z nagrodą Światowego Forum Ekonomicznego
Światowe Forum Ekonomiczne przyznało nagrodę zakładowi produkcyjnemu Renault w Cléon w departamencie Seine-Maritime. Zakład został uznany za sztandarowy obiekt przemysłu 4.0. W ten sposób doceniono zaangażowanie mraki w budowę podstaw cyfrowego i inteligentnego przemysłu przyszłości, który uwzględnia potrzeby człowieka.
Content

Wi-Fi w całym obiekcie
Przedstawiciele Światowego Forum Ekonomicznego podczas szczytu w chińskim mieście Dalian wyróżnili fabrykę Renault w Cléon w departamencie Seine-Maritime we Francji. Zakład został uznany za flagowy obiekt przemysłu 4.0. To pierwsza fabryka samochodów we Francji, która otrzymała ten tytuł. Zakład w Cléon odgrywa kluczową rolę w cyfrowej transformacji Grupy Renault. Wszystkie budynki zakładu o łącznej powierzchni 57 hektarów są wyposażone w Wi-Fi. To umożliwia zbieranie danych oraz wdrażanie w pełni zautomatyzowanych procesów, takich jak kompletowanie części czy pełną identyfikowalność części.

Przygotowujemy się na nadejście elektrycznych, inteligentnych i autonomicznych samochodów przyszłości. Nasze fabryki jako pierwsze będą wprowadzać zmiany w bardziej elastycznym środowisku pracy, aby spełniać coraz bardziej personalizowane oczekiwania klientów. Grupa Renault, która ma na całym świecie 35 zakładów produkcyjnych, wdrożyła niezwykle nowatorski system produkcji - podkreśla Jose Vicente de los Mozos, wiceprezes ds. produkcji i łańcucha dostaw Grupy Renault.

Długa historia fabryki
Zakład w Cléon, który obchodził niedawno 60-lecie, wyprodukował w 2018 roku 760 tys. silników i 372 tys. skrzyń biegów. Przeszedł ogromne zmiany i stał się sztandarową fabryką przemysłu 4.0. W zakładzie są wykorzystywane najnowsze cyfrowe technologie, m.in. platforma komunikacji dla pracowników connected workforce. Wprowadzono szkolenia z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości i system zautomatyzowanego zarządzania ruchem samochodów ciężarowych. Zakład w Cléon stworzył lokalny ekosystem i opracowuje nowatorskie rozwiązania wdrażane na świecie. Specjalistyczne agencje plasują fabrykę w czołówce rankingów najbardziej zaawansowanych zakładów produkcyjnych na świecie.

Wszyscy pracownicy zakładu Renault w Cléon są niezwykle dumni z wyróżnienia przyznanego przez Światowe Forum Ekonomiczne. To wyraz uznania dla ich pracy. Nasz zakład produkuje silniki elektryczne dla całej Grupy Renault i odgrywa niezwykłą rolę na zmieniającym się rynku. Jesteśmy jednym z liderów przemysłu 4.0, co daje nam przewagę konkurencyjną i pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość – powiedział Javier Bernaldez, dyrektor fabryki Renault w Cléon.

Renault podkreśla, że postawiło na centralną rolę pracowników w zakładzie przyszłości. Z myślą o wszystkich nowych pracownikach zakładu w Cléon opracowano specjalny program szkoleń BHP z wykorzystaniem rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Dotychczas przeszkolono w ten sposób ponad 3 570 pracowników. W zakładzie są powszechnie wdrażane cyfrowe narzędzia, takie jak tablety, które umożliwiają kierownikom zespołów dostęp do danych produkcyjnych lub jakościowych w czasie rzeczywistym. Wprowadzono zaawansowane technologie, aby ułatwić pracę załogi i lepiej spełnić oczekiwania klientów. Fabryka w Cléon od 2015 roku przyjęła do pracy blisko 860 osób. Zakład jest zaangażowany w lokalny ekosystem i współpracuje z kilkoma start-upami z Normandii w zakresie rozwoju wiedzy i technologii jutra.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!