Rewolucyjny silnik Mazdy wchodzi do sprzedaży

LeadPhoto Rewolucyjny silnik Mazdy wchodzi do sprzedaży
Klienci w Europie mogą już zamawiać Nową Mazdę 3 wyposażoną w silnik Skyactiv-X, z terminem odbioru aut wczesną jesienią 2019 r. Ceny w Polsce zaczynają się od 112 900 zł za wersję Kai z najbogatszym wyposażeniem seryjnym w segmencie obejmującym m.in. kolorowy wyświetlacz head-up na przedniej szybie, reflektory LED, nawigację satelitarną, system Apple Car Play/Android Auto, adaptacyjny tempomat oraz pakiet systemów bezpieczeństwa i-Activsense.
Content

Połączenie diesla i benzyny
Wyposażony w unikatową technologię Mazdy zapłonu samoczynnego sterowanego świecą (SPCCI), 2-litrowy czterocylindrowy silnik Skyactiv-X jest pierwszą na świecie seryjnie produkowaną jednostką napędową łączącą zapłon iskrowy silnika benzynowego z zapłonem samoczynnym znanym z silnika Diesla. Mazda podkreśla, że zapewniając wysokoobrotową charakterystykę silnika benzynowego i doskonałą reakcję na gaz rodem z silnika wysokoprężnego, Nowa Mazda 3 z jednostką Skyactiv-X generuje maksymalną moc 180 KM i 224 Nm. I osiąga zużycie paliwa 4,3 l/100 km przy emisji CO2 96 g/km.

Miękka hybryda i napęd 4x4
Silnik Skyactiv-X w Nowej Maździe 3 w standardzie wyposażony jest w technologię Mazda M Hybrid. System miękkiej hybrydy wykorzystujący instalację 24V pomaga obniżyć zużycie paliwa, emisje i zwiększyć dynamikę, wykorzystując energię odzyskaną podczas hamowania do zasilania pokładowego osprzętu i silnika elektrycznego.

Tak jak pozostałe silniki Nowej Mazdy 3, Skyactiv-X będzie dostępny, do wyboru, z sześciobiegową ręczną skrzynią Skyactiv-MT lub z sześciobiegową skrzynią automatyczną Skyactiv-Drive. Oprócz napędu na przód, wersja hatchback wyposażona w silnik Skyactiv-X dostępna będzie również z systemem napędu na wszystkie koła – i-Activ AWD.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!