Skoda przedstawia pierwsze szkice nowej Octavii RS iV

LeadPhoto Skoda przedstawia pierwsze szkice nowej Octavii RS iV
Nowa generacja Skody Octavii RS będzie dostępna z silnikami TSI oraz TDI, a także po raz pierwszy z napędem hybrydowym typu plug-in. Producent przedpremierowo ujawnia pierwsze szkice pojazdu, który zostanie zaprezentowany 3 marca 2020 roku podczas Salonu Samochodowego w Genewie.
Content

Dwadzieścia lat po debiucie pierwszej Octavii z emblematem RS, Skoda otwiera nowy rozdział w historii auta, wprowadzając na rynek pierwszą wersję z napędem hybrydowym typu plug-in o mocy 245 KM. Skoda przekonuje, że dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i połączeniu silnika spalinowego z elektrycznym nowa Octavia RS iV będzie miała sportowy charakter, oferując jednocześnie niższe zużycie paliwa i emisjię CO2.

Na szkicach projektowych przedstawiona jest Skoda Octavia RS iV w dwóch wersjach nadwozia: jako liftback oraz kombi. Uwagę przyciągają elementy nadwozia takie jak czarna ramka grilla i zderzak z dużymi wlotami powietrza oraz charakterystycznymi czarnymi detalami. Sportowy charakter auta mają podkreślać też duże aluminiowe obręcze kół ze stopów lekkich, dyfuzory z przodu i z tyłu, a także spojler umieszczony na pokrywie bagażnika w liftbacku oraz tylnej krawędzi dachu w wersji kombi.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!