STARTUP AUTOBAHN uruchamia trzeci 100-dniowy program

LeadPhoto STARTUP AUTOBAHN uruchamia trzeci 100-dniowy program
Największa w Europie platforma innowacji – STARTUP AUTOBAHN – wchodzi w swoją trzecią fazę. Jak dotąd w ramach programu przeanalizowano działalność ponad 500 start-upów. Do jego trzeciej rundy, rozpoczynającej się 25 września br., zakwalifikowano 34 z nich.
Content

STARTUP AUTOBAHN ma ułatwić realizację wspólnych przedsięwzięć pomiędzy młodymi firmami technologicznymi i dużymi korporacjami. W nadchodzącym cyklu rozwijające się startupy, we współpracy z 10 partnerami korporacyjnymi, będą rozwijać wspólne projekty w laboratorium technologicznym ARENA2036. Rezultaty swoich działań zaprezentują podczas targów Expo Day w lutym 2018 r. Do programu zakwalifikowały się start-upy z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Finlandii, Francji, Niemiec, Austrii i Szwajcarii: Acerta, Actronika, Affectiva, Arctic Coating, AVA, Bleenco, blik, CarbonTT, CARTO, Celonis, Cirrantic, CollectiveCrunch, Cybus, FlexeGRAPH, GBatteries, HD Vision Systems, LexaTexer, meSchup, NÜWIEL, PlugSurfing, Prewave, Quantitec, Smoope, Snips, Tactotek, Toposens, ZeroLight, WayRay, Cotractus, Resin.io, High Mobility, FluentAI oraz ProcessGold. Każdy z nich otrzymał możliwość wypróbowania i przeprowadzenia doświadczalnej fazy swoich technologii na neutralnej platformie, moderowanej przez Plug & Play, w ramach trwającego 3 miesiące programu.

Wspólne projekty start-upów i korporacji skupiają się na e-mobilności, interfejsach człowiek-maszyna, logistyce łańcucha dostaw, a także na tematach pokrewnych z dziedziny budowy pojazdów (CASE), usług, procesów korporacyjnych, przyszłości produkcji oraz przemysłu 4.0.

Neutralna platforma innowacji – dla start-upów to najlepszy sposób na nawiązanie współpracy biznesowej z partnerami korporacyjnymi

STARTUP AUTOBAHN to projekt zainicjowany przez koncern Daimler, Plug & Play, Uniwersytet w Stuttgarcie oraz laboratorium ARENA2036. Jego partnerami są również: Hewlett Packard Enterprise, DXC Technology, BASF, Porsche, ZF Friedrichshafen oraz Deutsche Post DHL Group.Murata, BENTELER i HELLA pełnią rolę partnerów ekosystemowych projektu. Platforma innowacji STARTUP AUTOBAHN jest otwarta na dalszą współpracę z partnerami korporacyjnymi, wierząc w ideę otwartych drzwi, niekonwencyjne myślenie oraz dzielenie się pomysłami i rozwiązaniami, tak by pomóc start-upom i korporacjom rozwijać się szybciej.

Doskonałe warunki pracy dopasowane do potrzeb start-upów

Młodzi przedsiębiorcy z trzeciego etapu programu mają do dyspozycji doskonałe warunki pracy. W laboratorium technologicznym ARENA2036 na terenie kampusu Uniwersytetu w Stuttgarcie start-upy mogą przez 3 miesiące korzystać z wspólnej przestrzeni roboczej i nadzorowanego dostępu do zaawansowanego, wartego miliony euro sprzętu. Takie warunki pracy mają pomóc im z sukcesem przeprowadzić pilotażową fazę ich projektów oraz wdrożyć i przetestować je w porozumieniu z jednym lub kilkoma partnerami.

STARTUP AUTOBAHN w skrócie

STARTUP AUTOBAHN to neutralna platforma innowacji, łącząca młode firmy technologiczne z całego świata z niezrównanym doświadczeniem technologicznym firm z Doliny Krzemowej i najlepszą niemiecką inżynierią. Misją platformy jest moderowanie pogłębionej i ukierunkowanej współpracy rozwijających się przedsięwzięć technologicznych z partnerami z branży motoryzacyjnej oraz wspieranie kluczowych czynników sukcesu, takich jak zmiana w mentalności kulturowej w środowisku korporacyjnym. Rozwój start-upów wspiera sieć firm inwestycyjnych oraz grono mentorów. Siedzibą platformy jest Stuttgart – miejsce narodzin samochodu, jeden z wiodących regionów technologicznych na świecie, centrum działalności biznesowej, inżynierii i przełomowych wynalazków. Jak do tej pory „absolwentami” platformy zostało 41 start-upów, które zrealizowały łącznie ponad 70 projektów pilotażowych.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!