Stawiając sobie za cel znaczącą, trwałą poprawę jakości powietrza i transportu, dążenie FCA do połączenia tradycyjnych i alternatywnych technologii jest stałe i bierze pod uwagę specyfikę każdego z krajów.
Rynek metanu we Francji ma wszystko to, co potrzebne jest do przekształcenia się w źródło "energii odnawialnej" dzięki biometanowi, gazowi o określonym potencjale: paliwo to, otrzymywane poprzez oczyszczanie odpadów domowych czy rolniczych, może być używane jako biopaliwo.
Korzyści płynące z używania biometanu stają się jeszcze bardziej wyraźne po analizie całego cyklu „życia" paliwa, tzw. "well-to-wheel", czyli od szybu naftowego do baku samochodu. Wynika z niej konkretna redukcja CO2 oraz istotne rezultaty, biorąc również pod uwagę miks metan/biometan. W przypadku użycia biometanu, emisja CO2 jest porównywalna z emisją z samochodów elektrycznych, zasilanych energią uzyskaną z odnawialnych źródeł.
By kontynuować promocję tego typu paliwa i wzmocnić swoją pozycję lidera w Europie, FCA postanowiła rozpocząć swój "Tour de France" biometanu, w celu zaprezentowania mieszkańcom Francji swojej gamy samochodów, mogącej sprostać każdego rodzaju wymaganiom. Po Mortagne-sur-Sèvre, przyjdzie czas na Saint Etienne w regionie Loary, Vallée de l'Arve w Sabaudii (Savoie) i Strasburg w Alzacji, a na zakończenie Paryż. Każdy etap będzie okazją do głębszego przeanalizowania zagadnienia i poznania z bliska struktur i usług związanych z alternatywnym zasilaniem.