Type R Challenge 2018 sukcesem Hondy

LeadPhoto Type R Challenge 2018 sukcesem Hondy
Po debiucie Hondy Civic w wersji Type R Challenge 2018 podczas Geneva Motor Show, hatchback ustanowił nowy rekord okrążenia dla seryjnego samochodu z napędem na przednie koła, z czasem 2 min. 1,51 sek. na torze Magny-Cours GP we Francji. Type R był kierowany przez zawodnika WTCR Estebana Guerrieri, który rywalizuje o Puchar Świata Samochodów Turystycznych FIA w Hondzie Civic TCR wystawionej przez zespół Münnich Motorsport.
Content

Na tor jak i na szosę
Magny-Cours jest torem o długości 4,4 km, łączącym szybkie odcinki ograniczone szykanami, wolne zakręty - agrafki i długie proste. Guerrieri wykorzystał charakter tego toru dzięki wyjątkowej elastyczności zoptymalizowanego silnika Type R 2.0-litra Vtec Turbo, generującego 320 KM mocy i 400 Nm momentu obrotowego. Bardzo sprzyjał też pakiet aerodynamiczny zapewniający Civicowi najlepszy w klasie balans między siłą nośną a oporami powietrza. W trybie +R, system adaptacyjnych amortyzatorów zapewnia wysoką stabilność i zwrotność, co pozwala rozwijać wyższe szybkości w zakrętach.
Komentując elastyczność modelu Type R jako samochodu sportowego i jednocześnie szosowego, Esteben Guerrieri dodał: Cudownie, że możemy korzystać z trybu +R na torze, a następnie pojechać do domu w trybie Comfort .

Ambicje
To pierwszy sukces w serii startów Type R Challenge 2018, w których zespół wyścigowy Hondy spróbuje – za kierownicą Hondy Civic Type R – pobić rekordy seryjnych samochodów napędzanych na przednią oś, na legendarnych europejskich torach wyścigowych.
Podobna seria startów poprzedniej generacji Civica Type R w roku 2016, dała Hondzie dominację w rankingu czasów okrążeń na torach Estoril, Hungaroring, Silverstone i Spa-Francorchamps. Celem roku 2018 – oprócz nowego rekordu Magny-Cours – będzie pobicie czasów ustanowionych na wymienionych czterech torach.
Do grona kierowców w pozostałych etapach Type R Challenge 2018 dołączyli: były mistrz świata Formuły 1 i obecny kierowca NSX Super GT, Jenson Button (Wielka Brytania), kierowca WTCR Tiago Monteiro (Portugalia), gwiazda NSX Super GT Bertrand Baguette (Belgia ) i legenda BTCC Matt Neal (Wielka Brytania).

Nowy wynik dla toru Magny-Cours jest drugim rekordem okrążenia, jaki ustanowiła Honda Civic Type R. W kwietniu 2017 roku, została ona najszybszym samochodem produkcyjnym z napędem na przednią oś na pętli Nordschleife toru Nürburgring, z czasem okrążenia 7 min. 43,8 sek.

 

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!