Volkswagen i Seat ogłaszają akcję przywoławczą

LeadPhoto Volkswagen i Seat ogłaszają akcję przywoławczą
Koncerny potwierdziły problem techniczny w swoich modelach. Istnieje prawdopodobieństwo, że w rzadkich sytuacjach (np. podczas nagłej zmiany pasa ruchu z pięcioma pasażerami na pokładzie), kiedy z tyłu jednocześnie są zajęte miejsca środkowe i lewe, może nastąpić przypadkowe zwolnienie zatrzasku klamry lewego pasa bezpieczeństwa. Zaproponowano rozwiązanie techniczne: zatrzask klamry pasa bezpieczeństwa został przeprojektowany, co zapobiega jego przypadkowemu zwolnieniu.
Content

Volkswagen
Koncern informuje o wadliwych klamrach pasów bezpieczeństwa w Polo najnowszej generacji - 2018. Volkswagen zaleca jednak klientom, aby nie korzystali ze środkowego siedzenia tylnej kanapy tak długo, aż Polo nie zostanie wyposażone w przeprojektowany zatrzask klamry pasa. Volkswagen zwrócił się już do odpowiednich urzędów o ocenę zaproponowanego rozwiązania technicznego – zarówno w odniesieniu do samochodów, które już jeżdżą, jak i tych, które dopiero zostaną wyprodukowane. 

Seat
Ten sam problem wystąpił rownież w modelach Arona i Ibiza rocznik 2017 i 2018. Tutaj również koncern informuje, żeby starać się nie korzystać ze środkowego siedzenia tylnej kanapy.

Klienci otrzymają list z prośbą o umówienie terminu wizyty w autoryzowanych serwisach. Sprawdzenie, a także wymiana przeprojektowanego zatrzasku pasa bezpieczeństwa będą bezpłatne

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!