Volvo S60 i V60 otrzymały 5-gwiazdkową ocenę bezpieczeństwa według Euro NCAP

LeadPhoto Volvo S60 i V60 otrzymały 5-gwiazdkową ocenę bezpieczeństwa według Euro NCAP
Nowe Volvo S60 i V60 uzyskały dziś maksymalną pięciogwiazdkową ocenę w testach bezpieczeństwa EuroNCAP 2018, kontynuując tradycję pięciu gwiazdek dla linii Volvo.
Content

System testowania Euro NCAP 2018 był najtrudniejszy w historii tego rodzaju testów i zawierał nowe, znacznie bardziej wymagające wyzwania w zakresie technologii bezpieczeństwa, w tym test wykrywania rowerzystów z automatycznym hamowaniem i test systemów utrzymywania pasa ruchu. V60 i S60 należą do najbezpieczniejszych samochodów testowanych według nowych zasad Euro NCAP 2018.

Wynik ten dowodzi, że Volvo Cars nadal jest liderem w branży w zakresie bezpieczeństwa, stale przesuwając granicę rozwoju nowych technologii – stwierdził Malin Ekholm, szef Centrum Bezpieczeństwa VolvoCars. – Niezależnie od tego, który model Volvo klient wybierze, zawsze ma pewność, że zarówno on, jak i jego bliscy podróżują jednym z najbezpieczniejszych samochodów na rynku.

S60 i V60 dzielą platformę Skalowalnej Architektury Pojazdu (SPA) i technologię bezpieczeństwa Volvo Cars z ich większymi „krewniakami“ XC60 i ultranowoczesnymi modelami serii 90.

Aktywne systemy bezpieczeństwa w mieście CitySafety z technologią Autobrake są standardowym wyposażeniem wszystkich pojazdów marki Volvo. Jako pierwszy na świecie, system City Safety w modelach S60 i V60 wykorzystuje również hamowanie w samochodzie do złagodzenia skutków niemożliwych do uniknięcia kolizji. City Safety jest w dalszym ciągu jedynym systemem bezpieczeństwa na rynku, który pomaga rozpoznawać pieszych,rowerzystów i duże zwierzęta.

Model V60 został zaprezentowany na początku roku w swoim naturalnym środowisku, na podjeździe domu rodzinnego w Sztokholmie,ponieważ samochody Volvo Cars doskonale zaspokajają różnorodne potrzeby nowoczesnej rodziny oraz idealnie odnajdują się w realiach jej codziennego życia.

Tego lata Volvo Cars wypuściło na rynek nową generację sportowego sedana S60. Dynamiczny model S60 to pierwszy samochód Volvo bez silników diesla w ofercie, co świadczy o wyróżniającym się w branży zaangażowaniu firmy w elektryfikację i długofalową przyszłość z coraz mniejszą rolą tradycyjnego silnika spalinowego. Jest to pierwsze Volvo, które będzie powstawać w Stanach Zjednoczonych, w pierwszym w historii amerykańskim zakładzie produkcyjnym firmy zlokalizowanym niedaleko Charleston w Karolinie Południowej.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!