Wirtualna elektrownia w Toyota City zracjonalizuje wykorzystanie energii odnawialnej

LeadPhoto Wirtualna elektrownia w Toyota City zracjonalizuje wykorzystanie energii odnawialnej
Toyota we współpracy z przedsiębiorstwem energetycznym i władzami samorządowymi zamierza zrewolucjonizować rynek energii odnawialnej w swoim rodzinnym mieście, Toyota City. Nowoczesny system informatyczny skoordynuje pobór energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych z bieżącą produkcją oraz zsynchronizuje pracę przydomowych wytwórni energii w systemie prosumenckim, aby działały jak elementy jednej dużej elektrowni.
Content

Toyota Motor Corporation, Chubu Electric Power Co., Denso Corporation i Toyota Turbine and Systems Inc., wspólnie z władzami Toyota City uruchomiły demonstracyjny projekt wirtualnej elektrowni, którego efektem ma być optymalne zarządzanie lokalną produkcją i konsumpcją energii odnawialnej. Projekt zakłada budowę systemu informatycznego, który będzie regulować zapotrzebowanie na energię w zależności od dostępnych zasobów energii odnawialnej wytwarzanej w mieście. Pozwoli to skoordynować działanie wielu małych źródeł energii, aby funkcjonowały w taki sposób, jakby stanowiły jedną dużą elektrownię.

W projekcie zostaną wykorzystane technologie informatyczne i komunikacyjne do łączenia hybryd plug-in (ładowanych z sieci), podgrzewaczy wody z pompą ciepła, domowych akumulatorów i innych urządzeń pracujących w prywatnych domach i firmach. System będzie kontrolował czas ładowania samochodów oraz regulował magazynowanie i pobieranie energii z prywatnych akumulatorów, aby dostosowywać pobór energii do poziomu produkcji energii pochodzącej z wiatru, paneli słonecznych i biomasy. Podaż energii jest podatna na częste zmiany w związku z pogodą i innymi czynnikami. Wirtualna elektrownia będzie fundamentem infrastruktury energetycznej, który zwiększy efektywność wykorzystania energii odnawialnej.

Toyota City, w którym mieści się główna siedziba koncernu Toyota, służy jako wzór miasta przyjaznego środowisku. Władze samorządowe są w trakcie realizacji planu redukcji do 2020 roku emisji CO2 o 30 procent w porównaniu do 1990 roku. Kiedy program ten zostanie ukończony, Toyota City będzie miało status miasta niskoemisyjnego. W październiku 2016 roku władze powołały radę Toyota City Connected Society Verification Promotion Council, której jednym z zadań jest koordynacja lokalnej produkcji energii odnawialnej z lokalną konsumpcją. Energia zaoszczędzona dzięki nowemu systemowi będzie mogła zostać skierowana do tradycyjnych dystrybutorów energii, aby przetestować nowy model biznesowy, który przyczyni się do stabilizacji podaży energii odnawialnej.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!