Wyjątkowy sezon - 24 tytuły dla Audi Sport Customer Racing

LeadPhoto Wyjątkowy sezon - 24 tytuły dla Audi Sport Customer Racing
W różnych seriach wyścigowych na całym świecie, zespoły zewnętrzne jeżdżące samochodami Audi zgromadziły w sezonie 2017 14 zwycięstw generalnych i 10 wygranych w swoich klasach. Nigdy wcześniej klienci Audi Sport Customer Racing nie osiągnęli tylu sukcesów w jednym roku.
Content

Starty w  527 wyścigach
Tytuły i wygrane zdobywane przez Audi R8 LMS pierwszej i drugiej generacji oraz przez debiutujące na torze Audi RS 3 LMS sprawiły, że Audi Sport jest teraz jedną z czołowych marek zapewniających samochody wyścigowe zewnętrznym klientom. Wszystkie zespoły jeżdżące Audi, od stycznia do grudnia włącznie, wystartowały w 527 wyścigach, 428 razy znalazły się na podium i 157 razy świętowały wejście na najwyższy jego stopień.

Przesyłam gratulacje wszystkim zespołom i wszystkim zawodnikom. Sezon 2017 był doprawdy wyjątkowy – mówi Chris Reinke, szef Audi Sport Customer Racing. - Nasi klienci zajmowali najwyższe pozycje w wyścigach rozgrywanych w Azji, w Australii, w Ameryce Północnej i w Europie. Rywalizacja w kategoriach GT3 i TCR jest bardzo zacięta i wyrównana, co czyni nasz sukces jeszcze bardziej cennym i godnym odnotowania. W ostatnim sezonie, kierowcy zasiadający za sterami Audi R8 LMS zajmowali czołowe miejsca w wyścigach w Australii, w European Blancpain GT Series Sprint Cup, w Chinach, w Niemczech, w Intercontinental GT Challenge oraz w Nowej Zelandii i w Arabii Saudyjskiej. Dodatkowo zdobyli dwa tytuły w wyścigach górskich GT3. Natomiast zawodnicy jeżdżący Audi RS 3 LMS po raz pierwszy triumfowali w Rosji i w Ameryce.

Dziesięć innych nagród
Klienci Audi zgromadzili również – oprócz tytułów w klasyfikacjach generalnych kierowców – dziesięć innych nagród, od zwycięstw w klasyfikacji zespołowej, po trofea przyznawane najlepszym producentom i najlepszym debiutantom.

Równie imponujące są osiągnięcia klientów Audi Sport w wyścigach długodystansowych, w których najwyższe wymagania stawia się jakości zarówno załóg, jak i pojazdów. Trzy zespoły wspierane po raz pierwszy przez Audi Sport wygrały trzy ważne, długodystansowe imprezy. Audi Sport Team Land rozdawał karty w Nürburgring 24 h, Audi Sport Team Saintéloc wygrał na tym samym dystansie w Spa, a Audi Sport Team Magnus zwyciężył w debiutującym w światowym kalendarzu imprez wyścigu California 8 Hours. Team Car Collection Motorsport zameldował się na najwyższym podium w 12 godzinnym wyścigu na torze Imola, a Flying Lizard Motorsports triumfował w Thunderhill 25 Hours.

Audi zwyciężało też w klasyfikacjach łącznych imprez na Nürburgring, w Spa i na Thunderhill oraz w wyścigu Petit Le Mans w USA, gdzie Team Montaplast by Land-Motorsport wygrał w swej klasie. Poza Audi R8 LMS, kwalifikacje do długodystansowych wyścigów torowych zademonstrowało też Audi RS 3 LMS. Jeżdżący tymi samochodami Team Cadspeed Racing with Atech zwyciężył w wyścigu 24 h w Dubaju, a Bonk Motorsport okazał się niepokonany w wyścigu 12 h w Mugello. W końcu również serie wyścigowe sygnowane przez Audi dostarczyły wielu emocji: Alessio Picariello został mistrzem azjatyckiej serii Audi R8 LMS Cup, a Philip Ellis serii Audi Sport TT Cup w Niemczech.

Audi R8 LMS GT4
W tym roku, swą premierę świętowało Audi R8 LMS GT4. Dla zewnętrznych klientów będzie ono dostępne począwszy od sezonu 2018. W pierwszych, testowych jeszcze zmaganiach, ten bazujący na produkcyjnej wersji Audi R8 sportowy samochód zwyciężył w jednym wyścigu, a w kolejnym zajął miejsce trzecie, przyczyniając się w ten sposób do osiągnięcia rekordu przez Audi Sport Customer Racing.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!